Ferie na rockowo to projekt pasjonatów, by scena w Kalwarii znów ożyła, by sala widowiskowa, wypełniła się ludźmi.  W tym roku to już trzeci koncert zorganizowany przez Kudłatego i Albina przy współpracy Łukaszem z CKSiT,  którzy z pasją realizują swoje motto: „Kalwaria to miejsce, które dobrze brzmi”.

Ferie na rockowo część druga przyciągnęła fanów dobrego rocka, niektórzy z nich przyjechali z (nie tak bardzo) odległego Śląska.

Impreza miała rozpocząć się od próby ustanowienia rekordu w grze na instrumentach, lecz z braku takowych organizatorzy sprawie zaproponowali ustanowienie rekordu w śpiewaniu utworu Whisky grupy Dżemu.

Bicie rekordu prowadził Piotr Roman, który – jak się okazało – ma bogatą przeszłość muzyczną. Brał udział w wielu programach muzycznych, min. w „Bitwie na głosy”, gdzie występował drużynie Braci Golców. Zagrał w epizodycznej roli w filmie Skaza, występował w musicalu Romeo i Julia Studia Buffo. Na swoim koncie ma również udział w ogólnopolskich festiwalach piosenki polskiej, jak: „Gama”, „Muska” czy udział w programie „Idol”.

Jak podkreślają organizatorzy, do próby bicia rekordu w grze na instrumentach jeszcze powrócą w roku przyszłym. Może podejmą próbę pobicia rekord śpiewania? W końcu 53 osoby to nie tak dużo. A jaki utwór? Sami przyznają, że mają kilka pomysłów, ale chętnie posłuchają głosu mieszkańców Kalwarii, co chcieli by zaśpiewać.

„Ferie na rockowo” to głównie muzyka, chociaż podczas tegorocznych ferii nie brakło innych przedsięwzięć, jak warsztaty basowy czy próby bicia rekordu w śpiewaniu. A skoro muzyka, nie mogło zabraknąć zespołów.

Rozpoczęła „Paranoica”. To pięciu wesołych chłopaków z kalwaryjsko-stryszowskich okolic, którzy grają ostrego rocka – jak sami mówią – to „rock`n` roll na przesterze”. Zespół istnieje 4 miesiące. W Kalwarii wystąpił po raz drugi. Podczas koncertu zaprezentował własne utwory, a muzycy wystąpili w interesujących przebraniach. Zespół, mimo iż gra dość mocno, ma duży dystans do siebie, co przejawia się w ogromnych pokładach dobrego humoru.

Kolejnym wykonawcą był zespół „We Mgle”. To również ich drugi koncert w nowej odsłonie – z nową wokalistką, która czarowała swym głosem słuchaczy przybyłych do Sali CK.

Po nich na scenie pojawił się wadowicki „Soultaker”, który w progresywnym graniu nie ma sobie równych. Zespół zaprezentował własne utwory, śpiewane przez Piotra Biela, któremu na gitarze basowej towarzyszył Robert Lenart, na instrumentach klawiszowych Wojciech Kowalski (dla którego występ w na kalwaryjskiej scenie zamykał rozdział w zespole Soultaker) a na perkusji – Rafał Pękala.

Następnym zespołem, który rozgrzewał publiczność, był „Shadowscapes”. Kolejna muzyczna perełka, która debiutowała na scenie w Kalwarii Zebrzydowskiej podczas 24. finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Zespół zaprezentował się w czterech utworach autorskich, podczas których wokalistka Katarzyna przeniosła słuchaczy w świat baśni i legend.

SHADOWSCAPES zagrało w składzie: Katarzyna Stojek – vokal, Agnieszka „Infern” Świętek –gitara basowa, Piotr Kudłaty Filipkowski – instrumentalia, Paweł Klimala – oprawa muzyczna, Piotrek Kawa – klawisze, Albin – gitara.

Gwiazdą wieczoru był zespół „AlcoholicA”, który powstał w 2004 roku z myślą o graniu tylko i wyłącznie muzyki zespołu „Metallica”. Nazwa zespołu została wybrana nieprzypadkowo – przydomek ten zyskała „Metallica” w pierwszych latach swojej działalności.

„AlkoholicA” zaprezentowała w Kalwarii wszystko, co Metallica ma najlepsze. Ze sceny usłyszeliśmy, min: Creeping Death, Welcome Home, Whiskey in The Jar, Sad But True, Blackened, Motorbreath, Master of Puppets, Enter Sandman, Seek and Destroy oraz ich utwór autorski świętujący sukcesy na liście Antyradia – Beer Em All. Kapela wystąpiła w składzie: Wojciech (Sasim) Sasimowski – git/voc, Michał (Misiek) Flak – bass, Marcin (Kęda) Kędzierski – gitara, Michał (Misqot) Skotniczny – perkusja.

Do naszego miasta wraz z grupą przybył „ALCOHOLICA ŚLĄSK ROAD CREW”, czyli lekko szalony fan club zespołu. Były to fantastyczne osoby ze Śląska, które szybko zaprzyjaźniły się z kalwaryjską publicznością.

Gościem specjalnym „Ferii na Rockowo” była Agnieszka Gawron, studentka ASP Kraków.

Dziś do w Kalwarii pojawiły się Rockowe Anioły, które podczas koncertu okazały swą dobroć…(wielki szacunek człowieku za to, co zrobiłeś:) ) Myślę, że wiara w ludzkość została przywrócona… Są na świecie ludzie, którzy potrafią okazać serce… Cała Rockowa Scena Kalwaryjska jest z Tobą – Agnieszko Gawron – duży szacunek za to, że byłaś dziś z Nami – pisał zaraz po koncercie na swoim profilu Albin

Jeśli ktoś chce przekazać 1% dla tej dziewczyny -KRS 0000056806 z dopiskiem: dla Agnieszki Gawron.

Jeszcze nie ostygły dźwięki gitarowych przesterów, a już Piotr „Kudłaty” Filipkowski z Rafałem „Albin” Łęczyńskim i Łukaszem Dziedzicem planowali kolejne imprezy. Pomysłów im nie brakuje. A co mają w planach? Tego nie chcieli zdradzić.

 • przegwiazdor

  Nie chciałem Cię urazić. 🙁 Przepraszam. 🙁

 • Kingu

  „pokazówka” xD co cię to obchodzi czy piszę prywatnie, czy tutaj?

 • przegwiazdor

  Promują cie a ty się czepiasz,zamiast zwrócić autorowi uwagę prywatnie np mail l to lepiej pokazówka ciekawe, że ty tak dobrze władasz ortografią

 • Twoja kochanka

  Jest zdecydowanie za glosno na sali! Az uszy bolą po kilku minutach.

 • Kingu

  Dzięki za artykuł, za to, że promujecie nasze występy i imprezy, ale te literówki rażą po oczach 😀