Kalwaria Zebrzydowska aż trzy dni świętowała Odzyskanie Niepodległości, w czwartek  śpiewano pieśni patriotyczne, w piątek obchodziliśmy 150-lecie „Sokoła” w Polsce oraz 130-lecie działalności tego towarzystwa w Powiecie Wadowickim, w tym dniu odbył się też Uroczysty Koncert z okazji Narodowego Święta Niepodległości. 11 listopada w kościele parafialnym odprawiono uroczystą Mszę Świętą, można było też wysłuchać koncertu Orkiestr Dętych z Kalwarii Zebrzydowskiej i Przytkowic.

Ostatnie dni obfitowały w wydarzenia patriotyczne, Kalwaria 99 rocznicę Odzyskania Niepodległości rozpoczęła już w czwartek w lokalu Towarzystwa Przyjaciół Kalwarii Zebrzydowskiej zorganizowano Wieczór Pieśni Patriotycznych 

 

W kolejnym dniu w piątek świętowano Jubileusz 150-lecie „Sokoła” w Polsce oraz 130-lecie działalności tego towarzystwa w Powiecie Wadowickim, odsłonięto okolicznościową tablicę, przygotowano też Akademię na której obecny był min. Starosta Wadowicki Bartosz Kaliński i prof. Andrzej Nowakowski.

W tym samym dniu w Starym Kinie podsumowano dzisiaj projekt „Kalwaria: Miasto. Ludzie. Historia”.
Na otwarciu wystawy zaprezentowano film „Tu i teraz – tworzymy historię” o wszystkich działaniach naszego projektu. Nagrody odebrali laureaci konkursu plastycznego „Pocztówka z Kalwarii”.

Również w piątek Uczniowie Szkoły Muzycznej I stopnia z Kalwarii Zebrzydowskiej  pokazali jak można radośnie świętować Odzyskanie Niepodległości.

Swoje umiejętności zaprezentowali uczniowie szkoły wykonując utwory na: fortepianie, skrzypcach, wiolonczeli, gitarze, flecie, klarnecie, saksofonie, trąbce i akordeonie.

Po raz pierwszy koncert poprowadził Dyrektor Szkoły Muzycznej Bogusław Ciapa 

 

 

 

11 listopada w kościele parafialnym odprawiono Mszę Świętą, której przewodniczył Ojciec Kustosz Konrad Cholewa, który też wygłosił okolicznościowe kazanie, w tej Mszy świętej  uczestniczyło w 30 pocztów sztandarowych z  gminy Kalwaria Zebrzydowska, reprezentując szkoły, strażaków OSP, harcerzy, rzemieślników inne środowiska i mieszkańcy Kalwarii. O oprawę muzyczna zadbał Chór „Soli Deo”, którym opiekuje się Bogdan Oczkowski.

Po mszy przedstawiciele samorządu, młodzież, delegacje a także mieszkańcy Kalwarii zgromadzili się pod pamiątkową tablicą składając wiązanki kwiatów, a na zakończenie odbył się koncert Orkiestr Dętych z Kalwarii Zebrzydowskiej i Przytkowic.