Kalwaria Zebrzydowska ponownie znalazła się na trasie tegorocznego wyścigu Tour de Pologne, kolarzy z tego  największego i najpopularniejszego wyścigu kolarskiego w Polsce będzie można zobaczyć na naszych trasach w sobotę 4 sierpnia.

Tour de Pologne to największa i najbardziej prestiżowa cyklicznie organizowana impreza sportowa w Polsce. Nasz narodowy wyścig kolarski posiada wieloletnią i niezwykle bogatą tradycję. W tym roku wyścig ma szczególny wymiar ponieważ świętujemy 100-lecie Niepodległości i z tej okazji organizatorzy zachęcają kibiców do założenia biało-czerwonych strojów i zabrania flag w barwach narodowych.

Na początek kolarze będą mieli do pokonania trzy płaskie etapy. Pierwszy Kraków Rynek Główny – Kraków, drugi Tarnowskie Góry – Katowice oraz trzeci Stadion Śląski – Zabrze. Czwartego dnia na trasie pojawią się góry, a peleton przejedzie z Jaworzna do Szczyrku. I ta górska sceneria będzie towarzyszyć peletonowi do samego końca. Kolejne etapy także będą obfitowały w trudne podjazdy. Piąty etap poprowadzi z Kopalni Soli „Wieliczka” do Bielska-Białej, szósty z Zakopanego do słowackiego Popradu, a finałowy królewski etap zostanie rozegrany na rundach wokół Bukowiny Tatrzańskiej.

75 Tour de Pologne, rozpoczyna się w najbliższą sobotę od I etapu to  Kraków – Kraków liczył będzie 132 km.

Kolarzy będzie można zobaczyć na drodze krajowej DK 52, wjadą od strony Krakowa i będą się kierować na Wadowice, podajemy przybliżony czas przejazdu peletonu:

4 sierpnia 2018 r. sobota

Brody – godz. 17:14

Kalwaria Zebrzydowska – 17:16

Barwałd Górny – 17:20

Barwałd Średni – 17:24

 

Tak było przed rokiem …

 

 

Jednocześnie Komenda Powiatowa Policji w Wadowicach informuje:

4 sierpnia 2018 roku na trasie Kraków – Kraków,  rozgrywany będzie   I etap   75  Wyścigu Kolarskiego „Tour de Pologne”, którego długość wynosi 133,7 km. Na terenie powiatu wadowickiego trasa wyścigu ma długość 51.9 km i biegnie na odcinku  od granicy z powiatem myślenickim drogą powiatową nr 1727K przez miejscowości Jastrzębia –Lanckorona, następnie drogą powiatową nr 1728 K przez Rynek w Lanckoronie ( premia lotna) do Brodów, gdzie wyścig skręca w prawo i drogą powiatową nr 1707K prowadzi w kierunku drogi krajowej nr 52, po której trasa wyścigu prowadzi przez Kalwarię Zebrzydowską  w kierunku Wadowic.

W mieście Wadowice trasa wyścigu przebiega ul. Konstytucji 3-go Maja – Lwowską –  Plac Jana Pawła II  –  Mickiewicza – Batorego – Sikorskiego – Wojska Polskiego kierując się dalej drogą krajową nr 28 przez miejscowość Tomice. Następnie trasa wyścigu prowadzi drogą powiatową nr 1768 przez miejscowość Witanowice, po czym skręca w lewo w drogę powiatową nr 1769K przez miejscowości Woźniki – Bachowice (premia górska) – Spytkowice, gdzie wyjeżdża na drogę krajową nr 44 przez miejscowość Ryczów, a następnie drogą powiatową nr 1772K w kierunku powiatu krakowskiego i miejscowości Rusocice.

Wjazd wyścigu na teren powiatu wadowickiego około godz. 16:59, a jego wyjazd planowany jest ok. godz. 18:15. Wjazd kolumny reklamowej poprzedzającej wyścig na terenie powiatu wadowickiego planowany jest około godz. 16:30.

Na terenie naszego powiatu, w godz. około 16:30 do 18:30 przewidywane będą utrudnienia i zablokowane drogi na trasie przejazdu wyścigu „Tour de Pologne”.

 • Kibic

  Sosnowianka-Iskra Klecza 2-2 poziom B-klady to ich ostatnie punkty w tej rundzie

 • wapen

  Kalwarianka przegrała z Przytkowicami 0:1

 • Muki baran

  Zaczyna sie pisanie bez sensu i tak co weekend , dramat, pseudoznawco!

 • muki

  W najblizszy weekend wreszcie ruszaja lokalne ligi i tak w IV Lidze KS Beskid w roli faworyta wyjezdza na teren beniaminka Slomniczanki,a Orzel Ryczow wyjezdza do Myslenic na ciezki teren i Ryczow czeka bardzo ciezkie zadanie,bo faworytem beda gospodarze z Dalinu.W V Lidze do Kalwarianki przyjezdza Brzezina Osiek i goscie beda faworytem w starciu z zolto-czerwonymi,tym bardziej ze Kalwariance lepiej gra sie na wyjazdach,niz u siebie.Do Kleczy w roli faworyta przyjezdza Tempo Bialka,wszak goscie posiadaja lepszy sklad niz Iskra i ciezko bedzie Iskrze o jakies punkty z rywalem ktory mysli nawet o awansie.Lokalne derby beniaminek Wysoka bedzie faworytem w meczu ze Sosnowianka,wszak Wysoka po wygraniu A -klasy i watpliwe zeby Sosnowianka mogla zdobyc jakis punkt.Glowny faworyt okregowej ligi Wiktoria Jaworzno bedzie faworytem w wyjazdowym meczu z Zarkami.Garbarz Zembrzyce jedzie do Zatora w roli faworyta,ponadto ciekawy mecz w Makowie miejscowy Halniak podejmie silny Gromiec.W A-klasie glowny faworyt do awansu to Sokol ktory wyjezdza do Wieprza i beda Sokoly faworytem w tym meczu.Grozne dla Sokola w drodze do awansu beda Stryszawa i Wadowice.

 • MKS

  Sobota 11 MKS Kalwarianka – Brzezina Osiek ( jeden z faworytów do awansu ) inauguracja rozgrywek !!

 • muki

  Koleszko pisalem ze tydzien czasu zostal i nie traktuj mnie jak jakiegos malolata,gdyz jak sie urodzilem na swiecie to jeszcze w Polsce panowal komunizm.Pisalem ze tydzien do startu ligi okregowej.Tak swoja droga duza atrakcje medialna ten wyscig kolarski w powiecie wadowickim,dziwi mnie jedynie tylko fakt iz tour de pologne szumnie taka nosi nazwe,a przechodzi co roku od wielu lat praktycznie tylko przez 2 wojewodztwa,malopolskie i slaskie,podczas gdy rezszta wojewodztw jest zaniedbywana.Natomiast caly ten wyscig kolarski uwazam za ciekawa sprawe.

 • tydzień czasu… tydzień jest tylko czasu, czego jeszcze może być tydzień? ziemniaków, wysokości?

 • MKS

  Sobota 17 MKS Kalwarianka w Pucharze Polski gra w Przytkowicach!

 • muki

  Dzis wyscig kolarski,przypominam ze tylko tydzien czasu do startu ligi okregowej.