Już jutro przez Kalwarię Zebrzydowską przemkną kolarze uczestniczący w Tour de Pologne.  W Kalwarii pojawią się około godz. 14:20, do Kalwarii wjadą od strony Wadowic, gdzie na placu Jana Pawła II walczyć będą o punkty Lotnej Premii Lotto.

Kalwaria Zebrzydowska znalazła się na trasie IV etapu Tour de Pologne, kolarzy z tego  największego i najpopularniejszego wyścigu kolarskiego w Polsce będzie można zobaczyć na naszych trasach 5 sierpnia.

Dla nas najważniejszy jest 4 etap odbędzie się 5 sierpnia z Jaworzna do Nowego Sącza. Trasa tego etapu prowadzić będzie m.in. przez Chrzanów, Zator, Wadowice, Kalwarię Zebrzydowską, Myślenice, Limanową do Nowego Sącza.

Małopolska część 72. Tour de Pologne zadecyduje o końcowej klasyfikacji wyścigu odbędą się tu cztery etapy, w tym królewski etap BUKOVINA Terma Hotel Spa i finałowa jazda indywidualna na czas w Krakowie.

W środę 5 sierpnia kolarze będą mieli do pokonania trasę 220 km start w Jaworznie a metę tego etapu zaplanowano w Nowym Sączu, przez Kalwarię Zebrzydowską peleton kolarzy tylko przemknie, a w Wadowicach zaplanowano premie LOTTO.

W dniu jutrzejszym trzeba się będzie też liczyć ze sporymi utrudnieniami o czym informuje Komenda Powiatowa Policji w Wadowicach:

W tym dniu od godz. 13:30 do godz. 14:30 wyłączone z ruchu będą następujące drogi związane z tym przejazdem:

– droga krajowa K 28 od miejscowości Radocza do Wadowic

– droga krajowa K 52 od Wadowic przez Kalwarię Zebrzydowską do Izdebnika.

– oraz w centrum miasta od ul. Wojska Polskiego, Sikorskiego, Gimnazjalnej, Mickiewicza, Placu Jana Pawła II, i Lwowskiej.

Policja apeluje aby kierowcy w tym dniu zachowali wyrozumiałość oraz bezwzględnie podporządkowali się Policjantom kierującym ruchem oraz innym służbom porządkowym nadzorującym wyścig.

 

Trasa IV etapu Tour de Pologne – 5 sierpnia 2015

 

Już dziś zapewne fani kolarstwa szykują się na ten wyścig, na naszych drogach będzie można zobaczyć najlepszych kolarzy z polski i zagranicy, wyścig będzie też doskonałą promocją całego naszego regionu, zatem powodów do zadowolenia jest sporo. Ostatni raz Tour de Pologne gościł u nas we wrześniu 2010.

Tour de Pologne to największa i najbardziej prestiżowa cyklicznie organizowana impreza sportowa w Polsce. Nasz narodowy wyścig kolarski posiada wieloletnią i niezwykle bogatą tradycję.

Pierwsza edycja odbyła się we wrześniu 1928 roku pod nazwą „I Kolarski Bieg Dookoła Polski”. Zorganizowało ją Towarzystwo Cyklistów w Warszawie oraz Przegląd Sportowy. Trasa liczyła osiem etapów o łącznej długości 1491 kilometrów. Na starcie stanęło 71 kolarzy, a zwycięzcą został Feliks Więcek.