Dzięki inicjatywie firmy WadowiceNet i portalu Webcamera internauci mogą na żywo zobaczyć kalwaryjski rynek i klasztor. To doskonały pomysł szczególnie dla turystów, pielgrzymów a także mieszkańców.

Kamera została zainstalowana  z inicjatywy  WadowiceNet i portalu Webcamera.pl, użytkownicy sieci mogą na żywo całą dobę oglądać kalwaryjski rynek a także znajdujący się w oddali Klasztor oo. Bernardynów.

Chcieliśmy zrobić prezent dla naszych klientów z gminy Kalwaria Zebrzydowska, aby podobnie jak mieszkańcy innych miast mogli zobaczyć swoje miasto w sieci. Widok z kamery z pewnością docenią, ci, którzy przebywają poza granicami kraju, a także turyści, którzy licznie odwiedzają Kalwarię i klasztor — mówi nam Krzysztof Palmirski, wiceprezes WadowiceNET

Obraz na żywo z kamery można oglądać bezpośrednio poprzez przeglądarkę internetową lub smartfony i tablety, instalując bezpłatną aplikację WebCamera.pl. Na razie kamera została zainstalowana testowo na określony czas.

Kamera jest obrotowa, obraz z niej jest jakości Full HD (1280×720), z 12 krotnym optycznym zoomem — mówi nam Marcin Woźniak z portalu WebCamera.pl

Przypomnijmy, że dzięki WebCamera mieszkańcy powiatu mogą śledzić m.in. wadowicki rynek, czy centrum Andrychowa.

  • pajuj

    ot widzisz Kargul, i do naszych Króżewnik nowoczesność dotarła :). Masz te swoją Amierykę !!!