To nie są spokojne godziny w Kalwarii Zebrzydowskiej, ostatniej doby doszło do dwóch kolizji, wybuchł też pożar w zakładzie stolarskim na ul. Stolarskiej. Strażacy mają pełne ręce pracy.

 

O kolizji na ulicy Jagiellońskiej informują strażacy ochotnicy z OSP Kalwaria

O godzinie 14:20 zostaliśmy wezwani do kolizji trzech samochodów osobowych na ulicy Jagiellońskiej. Po dotarciu na miejsce, naszym zadanie było zabezpieczenie miejsca zdarzenia oraz usunięcie z jezdni rozbitych pojazdów oraz zabezpieczeniu płynów eksploatacyjnych rozlanych na jezdni. Na czas działań ruch na tym odcinku DK52 odbywał się wahadłowo.

Siły i środki:

551-22 GBARt 2,5/16 Mercedes-Benz Atego JRG Wadowice

559-42 GCBARt 4,4/40 MAN OSP Kalwaria

Kia Ceed WRD Wadowice

Natomiast o pożarze w zakładzie stolarskim Pisza na swoim FB strażacy ochotnicy z OSP Brody

Dziś przed godziną 6 rano zostaliśmy wezwani do pożaru zakładu stolarskiego w Kalwarii na ul. Stolarskiej.

Na miejscu okazało się że palą się troty w kotłowni i na zewnątrz . Przed naszym przyjazdem była już jednostka OSP Kalwaria. Zaraz po naszym przybyciu dojechały jednostki z OSP Zebrzydowice OSP Przytkowice OSP Barwałd OSP Bugaj i 4 zastępy z JRG Wadowice.

Nasze działania polegały na zabezpieczenie miejsce zdarzenia i ugaszenie palącego się materiału. Akcja trwała 2 godziny.

{Foto: OSP Brody}

  • juzek

    14 wozów strażackich na stolarskiej wow mam zdjęcia myślałem że samolot się rozbił! tyle straży

  • minimini

    A czyje to zakład? 🙂

  • Tomasz Pająk

    Zgrana Akcja , kolejne Gratulacja Dla Kalwaria , że zawsze są , Liczna ich wyjazdów i staranność Podziwiam 🙂 . Gratuluje również Zebrzydowicom , całej reszcie OSP . I owszem Osp Bugaj , który mimo małej liczby wyjazdów , w razie syreny zjawia się na czas