W najbliższych świątecznych dniach Kalwaria Zebrzydowska, będzie częstym gościem w Telewizji Polskiej. Zachęcamy do wspólnego w gronie rodzinnym oglądania i przeżywania Koncertu Pasyjnego i Filmu „Polska Jerozolima”.

 

Koncert pieśni pasyjnych „W Jego ranach uzdrowienie”

Wielki Piątek – 2 kwietnia TVP 1, godz. 15:45

W Wielki Piątek (2 kwietnia) o godz. 15.45 na antenie TVP1 zostanie wyemitowany koncert pieśni pasyjnych „W Jego ranach uzdrowienie”. Będzie można usłyszeć pieśni o Męce Pańskiej w wykonaniu polskich artystów.  Nagranie koncertu miało miejsce 10. marca w bazylice kalwaryjskiej.

Podczas koncertu wystąpili wybitni artyści: Beata Bednarz, Piotr Cugowski, Maciej Miecznikowski, Mieczysław Szcześniak, Olga Szomańska, TULIA, Artur Żmijewski, Orkiestra Wrocław pod kierunkiem Adama Skrzypka, Chłopięcy Chór Narodowego Forum Muzyki we Wrocławiu oraz Męski Zespół Muzyki Cerkiewnej IKOS.

 

Telewizyjna premiera filmu „Polska Jerozolima”

W Wielki Piątek (2 kwietnia) będzie miała miejsce telewizyjna premiera filmu „Polska Jerozolima”. Dokument będzie można zobaczyć w TVP Historia 2 kwietnia o godz. 18:40.

Film można również zobaczyć w TVP Kraków w Wielką Niedzielę 4 kwietnia o godz. 11:00.

Film powstał na podstawie scenariusza Mirosława Krzyszkowskiego i Joanny Zając, którzy także reżyserowali dzieło. Niezwykłym walorem projektu jest oryginalna muzyka Krzysztofa Odrobiny, w tym specjalnie napisana dla filmu piosenka „Pielgrzym” (słowa: Mirosław Krzyszkowski, muzyka: Krzysztof Odrobina). Film trwa 53 minuty.

Realizatorom filmu udało się także pokazać – dzięki współczesnym zdjęciom z Jerozolimy, archiwaliom oraz korespondującymi z nimi malarskimi kadrami z Polskiej Jerozolimy (Kalwarii Zebrzydowskiej) – jak wiele łączy te miejsca w przestrzeni wpisanej w krajobraz historii, ale przede wszystkim w wymiarze duchowego i kulturowego dziedzictwa.

Twórcy sięgnęli w obrazie po ciekawy zabieg artystyczny, łącząc w animacyjnej narracji dzieła sztuki, karty starych ksiąg i elementów architektury z obrazami filmowymi, nadając im w ten sposób szczególny wyraz, w którym łączą się dwie rzeczywistości.

Film ukazuje głównego bohatera – Mikołaja Zebrzydowskiego, którego życie jest bogate w niezwykłe zwroty akcji, którym towarzyszą często przełomowe decyzje.

 • MKS

  Niedziela 11 Małopolska Liga Trampkarzy MKS Kalwarianka – Górnik Tarnów .

 • MKS

  Sobota o godzinie 10 druga kolejka Małopolskiej Ligi Trampkarza MKS Kalwarianka – Unia Tarnów.

 • muki

  W weekend mecze w powiecie wadowickim i tak w IV Lidze Beskid w roli faworyta wyjezdza do Chełmka i podobnie Ryczów do Wegrzec,w V Lidze Wadowice podejmują Kęty,ponadto Kalwarianka wyjezdza do Byczyny,a Przytkowice jada do Gromca.W A klasie do Barwałdu zawita Juszczyn,rezerwa Kalwarianki podejmuje Zembrzyce,Chocznia jedzie do Sułkowic,a Inwałd do Grodziska.W B klasie do Kleczy przyjezdza Koziniec,Stanislawianka spotka sie z Izdednikiem,Wysoka wyjazd ma do Targanic

 • Mukii

  W najblizszy weekend mecze druzyn powiatu wadowickiego i tak w czwartej lidze Ryczow w roli faworyta wyjezdza do Wegrzcanki,a Beskid czeka trudny wyjazd do Oświecimia.W A klasie lider z Wadowic bedzie faworytem ze Spytkowicami,Chocznia podejmuje Roczyny,natomiast Inwałd wyjezdza do Budzowa.W B klasie świetnie idzie Jaroszowicom ktore w roli faworyta przystąpią do meczu z Sokolem,to bardzo wazny mecz w kontekscie walki Jaroszowiczan o awans.Ponadto bardzo ciekawie zapowiada sie mecz klubow z tradycjami do Kleczy zawita Barwald,to mecz derbowy który zawsze rozgrzewał lokalnych kibicow.Ciekawie powinno byc tez na innym meczu derbowym,bo do rezerw Kalwarianki przyjezdzaja Brody i to również mecz o dużym znaczeniu dla kibicow obu druzyn.

 • MKS

  1 maja MLM Hutnik Kraków- MKS Kalwarianka sobota o 17

 • MKS

  Zmodyfikowano terminarz i tak na inaugurację MLM MKS Kalwarianka w sobotę 24 kwietnia o godzinie 11 zagra u siebie z AP 21 Chrzanów .

 • MKS

  Sobota 24 kwietnia start MLM na inaugurację Termalica – MKS Kalwarianka a 1 lidze Juniorów także 24 kwietnia o 11 Strzelec Budzów – MKS Kalwarianka . Z kolei na inaugrurację w 1 lidze Trampkarzy o 11 Beskid Andrychów – MKS Kalwarianka.

 • MKS

  Sobota 10 kwietnia o godzinie 16 Jubilat Izdebnik – MKS Kalwarianka rezerwy , start Seria B .