Kajetan Kajetanowicz i Jarosław Baran zwyciężyli podczas rajdu Akropolu zapewniając sobie tym samym tytuł Mistrzów Europy. Być może nie wszyscy o tym wiedzą, a jest okazja by przypomnieć Jarosław Baran dzieciństwo i młodzieńcze lata spędził w Kalwarii Zebrzydowskiej.

Śledzimy z uwagą osiągnięcia Jarosława Barana i zawsze cieszymy się z jego sukcesów, a wczorajsze osiągnięcie naszego krajna jest jego największym w dotychczasowej karierze.

Kajetan Kajetanowicz i Jarosław Baran zostali rajdowymi Mistrzami Europy 2015! Wielkie brawa dla polskiej załogi, która sięgnęła po ten wyjątkowy tytuł 18 lat po Krzysztofie Hołowczycu i Macieju Wisławskim.

Niedziela, 11 października to wielki dzień Kajetana Kajetanowicza i Jarka Barana, a także historyczna, triumfalna data dla polskiego sportu. Po ponad 18 latach, doczekaliśmy się kolejnego tytułu Rajdowych Mistrzów Europy dla Polaków. Kajetanowicz i Baran są trzecią polską załogą, która wywalczyła miano najlepszej na Starym Kontynencie.

Warto dodać, że w Kalwarii Zebrzydowskiej Jarosław Baran się wychowywał tutaj też najpierw uczęszczał do Szkoły Podstawowej, a następnie do Liceum Ogólnokształcącego.

Teraz każdy uczeń z podstawówki czy też liceum może dumnie powiedzieć, że chodzi do tej samej szkoły co Jarosław Baran – Mistrz Europy w rajdach samochodowych. 

Zdobywając kolejny tytuł Mistrza Europy Jarosław Baran pokazuje nam wszystkim, że dzięki ciężkiej systematycznej pracy można dojść na sam szczyt, a swoją drogę rozpoczynając w Kalwarii Zebrzydowskiej.

Jarosław Baran jest jednym z najbardziej utytułowanych i doświadczanych pilotów rajdowych w Polsce, to siedmiokrotny mistrz Polski w latach 1997, 2000, 2001 – był wtedy pilotem Janusza Kuliga, w ostatnich latach święci trumfy z Kajetanem Kajetanowiczem – zdobywali Mistrzostwo Polski w latach 2010, 2011, 2012, 2013.

W 2001 roku jako pilot Janusza Kuliga wywalczył tytuł Wicemistrza Europy. Zdobył ponad dwadzieścia tytułów w różnych klasach i grupach, w tym siedem tytułów Mistrza Polski w klasyfikacji generalnej

Korzystając z okazji Jarosławowi Baran składamy gratulacje, życząc kolejnych sukcesów!

Zobacz stronę Mistrza – www.jarekbaran.com

 

Jarosław Baran

Pochodzi z rodziny o rajdowych tradycjach, zaczynał jako kierowca następnie zgłębiał zagadnienia pilotażu stając się jednym z najlepszych pilotów Rajdowych w Polsce.

Jarosław Baran w rajdach samochodowych startuje nieprzerwanie od 1992 roku, wierny barwom Automobilklubu Krakowskiego.

Jego brat Maciej także jest pilotem rajdowym od 2003 roku występuje w Cersanit Rally Team u boku Michała Sołowowa – dwa razy z rzędu zdobył tytuł Wicemistrza Europy w Rajdach Samochodowych. Był pilotem Damiana Gielaty z Kalwarii Zebrzydowskiej – zdobyli Wicemistrzostwo Polski w kategorii F2000.

Jarosław Baran zdobył ponad dwadzieścia tytułów w różnych klasach i grupach, w tym sześć tytułów Mistrza Polski w klasyfikacji generalnej, trzy wspólnie z Januszem Kuligiem.

Przez wiele lat był partnerem Janusza Kuliga, z którym wywalczył w 2001 roku tytuł Wicemistrza Europy.

Startował również m.in. z Waldemarem Doskoczem, Sebastianem Fryczem, Michałem Kościuszką i Leszkiem Kuzajem. Od 2009 roku tworzy załogę z Kajetanem Kajetanowiczem. Wspólnie odnieśli wiele sukcesów – przede wszystkim trzykrotnie zdobyli tytuł mistrzostwa Polski i zwyciężyli w Rajdzie Polski, polskiej rundzie mistrzostw Europy.

Od lat dzieli się swoją wiedzą w ramach autorskiego projektu Szkoły dla Pilotów i z tego powodu często nazywany jest „profesorem”.

{Foto:kajto.pl, jarekbaran.com}