Porównujemy strony  internetowe kandydatów na  burmistrza. Dawid Herbut, Augustyn Ormanty, Tadeusz Stela – ci kandydaci zadbali o własne strony internetowe, gdzie możemy znaleźć między innymi ich programy wyborcze,  natomiast Zofia Jończyk publikuje tylko Facebooku.

Strony kandydatów na burmistrza Dawida Herbuta, Augustyna Ormantego, Tadeusza Steli są przejrzyste i czytelne co ciekawe cała trójka postawiła na prosty szablon i tutaj są ze sobą wyjątkowo zgodni, w tym gronie brakuje Zofii Jończyk, która postawiła jedynie na Facebooka.

Dawid Herbut – www.dawidherbut.pl  – strona przejrzysta i czytelna, postawiona na prostym szablonie.

Kandydat w kilku zdaniach przybliżył swoją osobę, następnie przypomniał o inicjatywach, które realizował i był pomysłodawcą jako mieszkaniec, dodając  – „Będąc osobą kreatywną nieustannie wnioskuję o rozwój naszej gminy zgłaszając szereg inicjatyw, które zostały zrealizowane po moim wniosku i teraz Państwo lub Wasi bliscy korzystacie z nich lub możecie korzystać”. – uczciwie trzeba przyznać, że ma czym się pochwalić.

Dawid Herbut wita poważnym wizerunkiem, dla wielu zbyt poważnym, bowiem powszechnie jest znany z innej  twarzy.

Strona wita hasłem wyborczym  – Gwarancja nowoczesnego rozwoju gminy. Hasło dynamiczne dające energie, kandydat zapewne wybrał takie hasło by przypomnieć mieszkańcom  o swoich inicjatywach.

 

Zofia Jończyk – postawiła na kontakt z wyborcami za pośrednictwem Facebooka – facebook.com/zofia.jonczyk , kandydatka nie posiada własnej strony strony internetowej i nie możemy jej ocenić, z obowiązku odsyłamy jedynie do FB.

 

Augustyn Ormanty – www.augustynormanty.pltutaj podobnie strona czytelna i przejrzysta,  postawiona na systemie blooger.com z tą różnicą, że posiada  dodatkowe zakładki.

Na wstępie kandydat kieruje swoje słowo do mieszkańców pisząc –  „Cztery lata temu obdarzyliście mnie swoim zaufaniem, wybierając na stanowisko Burmistrza Miasta Kalwarii Zebrzydowskiej. W ostatnich czterech latach realizowałem program, który zbudowałem dzięki Wam – pomysły i projekty powstały po spotkaniach i konsultacjach z mieszkańcami – zawsze stawiałem na bezpośredni kontakt z Wami. To był nasz wspólny program, tak też będzie i tym razem”.

Strona została wzbogacona o zakładki: Plan dla  miejscowości, Plan na lata 2018-2013, Dotrzymuję słowa, na tle pozostałych kandydatów tym się wyróżnia.

Augustyn Ormanty swoją stronę przygotował z zielony akcentem, co wyróżnia go na tle konkurentów. Wyborców wita uśmiechnięty kandydat, w przeciwieństwie do konkurentów fotografie nie wykonano w studio a, w  plenerze.

Ormanty postawił na hasło – Skuteczność, Doświadczenie, Wiarygodność patrząc na pozostałych kandydatów te cechy można było podkreślić, co ciekawe aby nakreślić hasło Wiarygodność – kandydat przypomniał o swoich deklaracjach wyborczych z 2014 roku, przedstawił też zrealizowane projekty.

 

Tadeusz Stela – www.tadeuszstela.pl podobnie jak konkurenci swoją stronę na prostym szablonie.

Na wstępie zaprasza do udziału w wyborach – W najbliższym czasie, w dniu 21 października, odbędą się wybory samorządowe. To czas podjęcia ważnych decyzji, co do przyszłości Naszej małej ojczyzny jaką jest Miasto i Gmina Kalwaria Zebrzydowska. Od Państwa wyborów zależy kto i w jaki sposób będzie realizował potrzeby mieszkańców oraz dbał o rozwój i nowoczesność naszego regionu z którego chcemy być dumni.

W dalszej kolejności przybliża  swoją osobę pisząc o pełnionych przez niego funkcjach jak – Radny Rady Miejskiej (2014-2018), Przewodniczący Zarządu Osiedla (2011-2018), członek Rady Społecznej SPZOZ (2011-2018), działam charytatywnie  w Caritasie (2010-2018) oraz Radzie Parafialnej (2014-2018) i Cmentarnej (2014-2017), prezes Miejskiej Orkiestry Dętej (2003-2018) z którą występuję.

Strony Herbuta i Steli są do siebie łudząco podobne, do tego stopnia, że jeden i drugi postawił na granatowe tło, z tą różnią że ze strony Steli bije biało-czerwona flaga. Kandydat Stela wita wyborców z założonymi rękami, co jest bardzo negatywnie odbierane jako postawa zamknięta i wywyższająca się.

Stela postawił na hasło – Siła, Mądrość, Rozwój – ciężko zrozumieć do czego te hasła się odnoszą, zbyt trafnie nie zostały dobrane. Cześć mieszkańców mówi wprost, że zestawienie założonych rąk i hasło siła bardziej pasuje dla walk MMA niż jako hasło wyborcze.

 • Smart

  Reprezentacja zmierza tam gdzie jej miejsce czyli do drugiej dywizji tylko naiwniacy wierzyli o dobrej grze , nic nie znaczymy w Europie

 • muki

  W weekend ligowa kolejka z polityka w tle,wszak wybory w niedziele.W IV Lidze dobrze grajacy Ryczow wyjezdza do beniaminka Jawiszowice.Ostatni w tabeli KS Beskid wyjezdza do Olkusza,hitem tej kolejki spotkanie wicelidera Dalinu ktory bedzie faworytem w starciu z Unia,natomiast lider Jutrzenka zagra wyjazd w Piaskach.W V Lidze lider Niwa bedzie faworytem w Zarkach,a wicelider Rajsko podejmuje Brzezine z Osieka,a to bedzie przygrywka bo w nastepnej kolejce mecz sezonu Niwa z Rajskiem.Kalwarianka jedzie do sasiada w tabeli Babic,Sosnowianka musi przyszykowac sie na kolejna ciezka porazka w Jaworznie,a Relaks Wysoka sprobuje podtrzymac dobra passe i ograc Garbarza Zembrzyce mecz w sobote godz 11.

  W A-klasie derby dwoch powiatow Sucha kontra Wadowice,faworytem beda suszanie.Na potkniecie Suchej czekaja Spytkowice majace teraz wyjazd do Targanic,ponadto Sokol jedzie do Laczan,Paszkowka do Zawoji,a Barwald na swoim boisku podejmuje wymagajacy Juszczyn.Musze w tym miejscu wspomniec o repr Polski bo ostatnie wyniki sa slabiutkie i mnoza sie pytania dokad zmierza kadra narodowa,od mundialu juz nie idzie zupelnie grac repr Polski i teraz jeszcze liga narodow nieudana.Miejmy nadzieje ze nastapi niebawem przelamie tej zlej seri.

 • nie fejkowe konto

  I zaje…fajnie Panie Dawidzie, program na 6 z plusem, mam nadzieję że znajdzie się odrobina dobrej woli urzędasów i kasy z budżetu na realizację pańskich projektów. NIECH PAN tchnie życie w to upadające i śmierdzące butem i płytą miasto …..

 • Brodzianin

  Stela pisze u siebie o budowie Gminnego Parku Wodnego, a czy przypadkiem nie jeden z jego kandydatów dwadzieścia parę lat temu był przeciw jego budowie? Panie Rafale Zajda kandydacie z Brodów czy to prawda, że był pan przeciw budowie basenu ? Proszę odpowiedzieć

 • Walerian Sromka

  Wiesz co uszaty?
  Zmień tytuł portalu, bo „Nasza Kalwaria | Niezależny info portal” nie pasuje do tego BEZSTRONNEGO portalu…