kiermasz-1

W ramach Małopolskich Dni Książki, w sobotę na Rynku kalwaryjskim Biblioteka Publiczna wraz z partnerami-współorganizatorami, Warsztatami Terapii Zajęciowej DPS Zebrzydowice, Specjalnym Ośrodkiem Szkolno–Wychowawczym oraz Hurtownią Książek „Edyp” zorganizowała Kiermasz Książek.

kiermasz-1


 

W sobotę od wczesnych godzin rannych, przy pięknej, słonecznej pogodzie, przygotowano stoiska, gdzie prezentowano książki, które można było nabyć z 15% rabatem.

Każdy czytelnik do zakupu książek otrzymywał piękną, żywą różę oraz zakładkę wykonaną przez uczestników WTZ Zebrzydowice.

Na początku każdy z nas rysował i malował na komputerze róże. Niektórzy rysowali na kartkach. Były to kolorowe i piękne róże. Potem robiliśmy zakładki do książek, w których wykorzystaliśmy nasze zeskanowane rysunki. Okazało się, że przy okazji powstały piękne grafiki, które wydrukowaliśmy – tłumaczą uczestnicy WTZ Zebrzydowice i dodają Potem róże malowaliśmy na odwrocie zakładek – każdy inaczej. Na koniec zakładki trafiły na kiermasz i dołączone były do kupowanych książek.

Także w dniu poprzedzającym kiermasz w Bibliotece i Filiach bibliotek do wypożyczonej książki, dołączano czerwoną różę – Symbol Święta, wykonaną z krepiny przez uczniów SOSW oraz uczestników warsztatów rękodzielniczych.

Kiermasz cieszył się zainteresowaniem wśród czytelników i mieszkańców Kalwarii.

„Różany Kiermasz” objął patronatem burmistrz Miasta Augustyn Ormanty, Biblioteka za współpracę dziękuje pani Małgorzacie Pasternak – dyrektorowi SOSW w Kalwarii, panu Grzegorzowi Piotrowskiemu i Grażynie Ulman z WTZ w Zebrzydowicach oraz wszystkim, którzy włączyli się w promocję Akcji.