Klub szermierzy SKS Grass-Hopper Kalwaria świętował piąte urodziny. Klub został założony w 2011 roku przez Bogdana Bielę, który postawił na tę dyscyplinę sportu w Kalwarii Zebrzydowskiej. Szermierze SKS Grass-Hopper Kalwaria zdobyli ponad 180 medali na zawodach ogólnopolskich i międzynarodowych.

5 urodziny, zostały połączone z Turniejem Mikołajkowym. Najmłodsi adepci po raz pierwszy uczestniczyli w takim Turnieju i otrzymali pierwsze dyplomy i puchary.

W urodzinach klubu poza zawodnikami, rodzicami, trenerami uczestniczył też Burmistrz Miasta Augustyn Ormanty, który życzył sukcesów i jak najwięcej medali już nie tylko w Polsce i na arenie międzynarodowej. Burmistrz  podziwiał  zaangażowanie zawodników,  które w dzisiejszych czasach zasługuje na szczególne uznanie. W poniedziałek szermierze gościli u Burmistrza Miasta Kalwarii Zebrzydowskiej Augustyna Ormantego.

Warto odnotować, że w okresie pięciu lat działalności klubu SKS Grass-Hopper Kalwaria jego zawodnicy zdążyli już zaistnieć na arenie całego kraju.  Zajmują oni czołowe miejsca w zawodach, przyczyniając się do znakomitej  promocji Kalwarii Zebrzydowskiej.

Podczas pięciu lat szermierze SKS Grass-Hopper Kalwaria zdobyli ponad 180 medali na zawodach ogólnopolskich i międzynarodowych.

Trojka naszych starszych zawodników Karolina Biela, Dawid Dębicki oraz Mikołaj Radosz  bierze udział  w Pucharach Europy, są na listach rankingowych w najlepszej dwudziestce zawodników  w Polsce. Nasz młodszy zawodnik Ireneusz Filek obecnie sklasyfikowany jest na drugim miejscu w Polsce w kategorii dzieci – mówi Katarzyna Dębicka z SKS Grass-Hopper Kalwaria

W klubie dzieci trenują od poniedziałku o piątku, prawie w każdy weekend biorą udział w zawodach na terenie całego kraju i za granicą, uczestniczą w licznych pokazach szermierki w szkołach na terenie naszej gminy.

Dwa razy w roku organizowane są obozy treningowe letni 21dni oraz zimowy 10 dni, podczas których zawodnicy podnoszą swoje umiejętności i sprawność fizyczna oraz przygotowują formę do następnego sezonu.

W czasie wakacji organizowane są wycieczki w góry połączone z treningami i świetna zabawa. Nasz klub przygotowany jest do szkolenia dzieci i młodzieży poprzez profesjonalny sprzęt oraz odpowiedni strój, rękawice szermiercze, maski, bluzy, spodnie, plastrony oraz szpady – dodaje Katarzyna Dębicka z SKS Grass-Hopper Kalwaria

Od tego roku klub powiększył się o grono tenisistów, którzy także świętowali. Tort uroczyście został pokrojony przez prezesa Bogdana Bielę oraz trenera szermierzy Felix Fraś i trenera tenisistów Tomasza Wańdygę.

Dzięki  zaangażowaniu i pomysłowości prezesa oraz aktywności rodziców w Kalwarii już trzy razy odbyły się zawody w szpadzie sportowej na poziomie międzynarodowym.  W 2017 roku klub wspólnie z Urzędem Miasta planuje zorganizować wydarzenia sportowe.