W WKS „Żarek” Barwałd Górny ruszy nabór pań. Klub zaprasza dziewczyny do treningów piłkarskich. Na granicy gminy Kalwaria Zebrzydowska, Wadowice i Stryszów, w Barwałdzie Górnym planują już w listopadzie rozpocząć pierwsze treningi drużyny kobiet, które to odbywać się będą w nowej sali gimnastycznej. 

Nabór obejmuje dziewczyny od 15 roku życia, a dokładniej od rocznika 2005 wzwyż. Nie ma górnego limitu wieku. W sierpniu przyszłego roku planowane jest zgłoszenie drużyny do rozgrywek 4 ligi kobiecej czyli odpowiednika C klasy męskiej.

Drużyna będzie występować na obiekcie klubu sportowego KS „Filkówka” Barwałd Średni, gdzie znajduje się boisko trawiaste wraz z trybuną, a kilka lat temu wybudowano tam nowy budynek pełniący rolę zaplecza szatniowego. Obecnie z obiektu korzysta drużyna orlików klubu, w której od kilku lat występują również młodsze dziewczyn – mówi Franciszek Sarapata z WKS Żarek 

W okresie zimowym drużyna będzie miała dodatkowo zajęcia na nowej sali w Barwałdzie Górnym. Już dzisiaj zapraszamy do zapisów. Nabór trwa.

Kontakt telefoniczny 888-843-210 od 9.00 do 19.00 od poniedziałku do niedzieli.