Ochotnicza Straż Pożarna z Izdebnika zaprasza na swoją kolejną akcję krwiodawstwa. Już w najbliższą niedzielę 29 listopada krew będzie można oddawać od godz.10.00 do 14.00 w Domu Strażaka w Izdebniku.

W tym roku będzie to już 5 akcja krwiodawstwa, którą zorganizują izdebniccy strażacy, przy współpracy z Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa z Krakowa i PCK – Oddział Małopolska.

Krwiodawstwo już na stałe wpisało się w terminarz strażackich akcji z Izdebnika. Organizatorzy starają się tak ułożyć terminarz, by stały bywalec akcji mógł w każdej z nich uczestniczyć. W Polsce w bankach, zapasy krwi są nadal na niskim poziomie.

Od początku roku z Izdebnika do Regionalnego Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa pojechało już ponad 46 litry krwi, to suma z czterech akcji. Strażacy z Izdebnika gorąco zachęcają do włączenia się w niesieniu pomocy potrzebującym.

Ochotnicza Straż Pożarna w Izdebniku od 2008 roku uczestniczy w ogólnopolskim konkursie „Ognisty ratownik-gorąca krew” przeznaczonego zarówno dla straży ochotniczej, jak i państwowej.

Konkurs organizowany jest na terenie całej Polski od 2005 roku przez Zarząd Główny Polskiego Czerwonego Krzyża.

OSP Izdebnik jako jedyna jednostka z naszego Powiatu przystąpiła do konkursu. W 2014 r. z Izdebnika do Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa pojechało prawie 60 litrów krwi.

 

 

  • Mirek

    Strażacy dają wspaniały przykład! Nie dość, że ratują życie na codzień, to jeszcze wspierają krwiodawstwo, naprawdę piękna inicjatywa. Każdy z nas powinien oddawac krew. Ja robię to od lat, ostatnio w ramach bahk pko, zachęcam wszystkich do krwiodawstwa!