Pokaz walk szermierczych

Młodzi szermierze z Grass-Hopper w Hali sportowej w Kalwarii Zebrzydowskiej dali pokaz swoich umiejętności swoim rówieśnikom, zachęcali ich do wstąpienia do klubu. Są kolejni chętni do trenowania szermierki.

26 września w hali sportowej odbył się pokaz walk szermierczych w wykonaniu członków Klubu Sportowego Grass-Hopper  adresowany do uczniów klas 4-6.

Na pokazie był obecny założyciel klubu Bogdan Biela i trener Język, a także  zawodnicy  klubu:  K. Biela, D. Dębicki, M. Radosz, J. Łukasiak, I. Filek i M. Płaczek.

Uczniowie naszej szkoły obserwowali z uwagą pchnięcia szpadą rejestrowane na specjalnym aparacie, gdyż walczący byli podpięci do tzw. bębnów. Mogli się poruszać tylko w przód i w tył, co jest charakterystyczne dla szermierki jako dyscypliny sportowej, także obecnej na olimpiadach. Na koniec pokazu mogli spróbować swoich sił przedstawiciele klas, co wzbudziło aplauz publiczności – mówią nauczyciele z ZS nr 1 w Kalwarii Zebrzydowskiej

Po tym pokazie część uczniów zadeklarowała się że zapisze się na zajęcia, które odbywają się w remizie OSP w Kalwarii Zebrzydowskiej.

Przypomnijmy zawodnicy SKS Grass-Hopper trenują w Kalwarii Zebrzydowskiej w Domu Strażaka codziennie od 15-17, ciągle można się zapisywać.

Co to jest szermierka ? Jest połączeniem sportu i sztuki oraz nauki czyniąc ją unikatową dyscypliną.

Szermierz musi używać rozumie równie sprawnie jak ciała aby pokonać przeciwnika opierając się na wyuczonych technikach, taktyce oraz trikach.Jest to psychiczny i mentalny aspekt, który czyni ten sport tak wciągającym.

Ćwiczenia są interesujące i przyjemne, a jednocześnie dzieci jak i dorośli mogą  rozwijać koordynację, refleks, równowagę, koncentrację oraz gibkość w bezpiecznym środowisku.

{Foto: ZS nr 1 w Kalwarii Zebrzydowskiej}