Zuzanna Zajda uczennica Szkoły Muzycznej I stopnia w Kalwarii Zebrzydowskiej z klasy saksofonu Tomasza Skiby zdobyła I nagrodę Festiwalu im. Adolfa Saxa.

 

z2Małopolski Festiwal im. Adolfa Saxa, odbywał się w Domosławicach, wystąpiło na nim  46 młodych saksofonistów z całej Polski.

W ramach festiwalu obok warsztatów odbywa się 12 koncertów – w Łososinie Dolnej, Kąśnej Dolnej, Dębnie, Iwkowej, Czchowie. Gromniku. Na brak emocji, nie można było narzekać.

Doskonale zaprezentowała się Zuzanna Zajda uczennica Szkoły Muzycznej I stopnia w Kalwarii Zebrzydowskiej z klasy saksofonu Tomasza Skiby zdobyła I nagrodę.

Przy fortepianie towarzyszyła Zuzi Pani Anna Wielgus. Zuzia w swojej grupie konkurowała z 25 osobami.

 

Program jak na 2 klasę został wykonany bezbłędnie, Jury podkreśliło bardzo dobre przygotowanie Zuzi, dojrzały dźwięk i interpretację utworów, warsztat wykonawczy opanowany już w stopniu bardzo dobrym – podkreśla Dyrektor Szkoły Muzycznej Zbigniew Czarniak

Zuzana Zajda zagra 6 grudnia 2015 roku jako jedna z 3 osób na Koncercie Laureatów gdzie odbierze również nagrody rzeczowe.

Jedną z  nich jest bon na dwie darmowe Konsultacje u profesorów z zagranicy tj: prof. Christian Wirth (Konserwatorium im.Maurice’aRavela w Paryżu) oraz Pablo Sanchez EscaricheGasch(Sevilla).

To nie pierwszy sukces saksofonistki ze Szkoły Muzycznej w Kalwarii, w maju wystąpiła w  Radomiu w Zespole Szkół Muzycznych im. Oskara Kolberga, odbył się Ogólnopolski Konkurs. Jego IX edycja zgromadziła 74 uczestników z całej Polski, a najlepsza okazała się właśnie  Zuzanna Zajda.

 

Zuzannę będziemy mogli już wysłuchać w piątek w tym dniu  Dyrektor oraz grono pedagogiczne Szkoły Muzycznej I stopnia w Kalwarii Zebrzydowskiej zapraszają na koncert z okazji Święta Odzyskania Niepodległości, który odbędzie się 13 listopada 2015 r. o godz. 17:00 w sali widowiskowej CKSiT.

 

  • Lesio

    GRATULACJE