Komplet publiczności zobaczył wygraną Wisły na Kalwariance

To był generalny sprawdzian dla Wisły Kraków, przy komplecie publiczności  na stadionie Kalwarianki Biała Gwiazda pokonała Banik Ostrawa 3:1 i zgarnęła pierwsze trofeum w nowym sezonie puchar Burmistrza Kalwarii Zebrzydowskiej.

Zawodnicy Wisły Kraków przed spotkaniem długo podziwiali murawę Kalwarianki, określając ją jaką idealną, a komentatorzy i kibice mówili, że przypomina bardziej pole golfowe niż murawę po której na co dzień biega IV ligowa Kalwarianka.

To, że właśnie tutaj Wisła rozgrywa w okresie letnim sparingi spory wpływ ma właśnie stan murawy, a kolejnym argumentem, są kibice Wisła Kraków czuje się w Kalwarii jak w domu, i nie inaczej było tym razem, na stadionie Kalwarianki został pobity rekord sprzed roku gdy Wisła tutaj podejmowała Słowaków z MKS Zilina.

Mecz sparingowy to dla fanów Wisły też doskonała okazja na zdobycie autografu czy tez zrobienia sobie ze swoimi ulubieńcami pamiątkowej fotografii.

Już w samym meczu lepiej zaprezentowała się Wisła Kraków, a najlepszym na boisku okazał się ten na którego w Wiśle mogą zawsze liczyć czyli Paweł Brożek zdobył dwie bramki i był najbardziej aktywnym i pobudzał Wiślaków do ataku, z dobrej strony zaprezentował się też nowy nabytek Cywka.

Początek meczu był bardzo nerwowy dopiero po 20 minutach Wisła wyprowadziła pierwszą akcję jednak Jankowski nie opanował piłki dogranej przez Jovicia.

W odpowiedzi 20. Banik oddał groźny strzał na bramkę Cierzniaka, na szczęście dla Białej Gwiazdy piłka otarła się o poprzeczkę.

W odstępie kilku minut Wisła zdobyła dwie bramki pierwszego gola pewnym uderzeniem zdobył Sadlok, po dwójkowej akcji Jankowski – Brożek.

Na 2:0 podwyższył Brożek po dograniu Jankowski, który po przejęciu piłki w środku boiska wypatrzył Brożka który pewnie wykończył akcję.

Od tego momentu Wisła poczuła się pewnie i zaatakowała po raz kolejny swoją okazję miał Burliga, jednak to goście po błędzie obrony zdobyli kontaktowego gola i po pierwszej połowie było 2:1 dla Wisły.

Swoje okazje zmarnował wprowadzony w 60 min. Boguski, najpierw nie wykorzystał sytuacji w 64 min, pomylił się też chcąc lobować bramkarza, jego strzał z 82 min. też nie przyniósł efektu bramkowego.

Za to niezawodny okazał się Paweł Brożek, który strzałem pod poprzeczkę wykorzystał dobre dogranie Burligi z linii końcowej ustalając tym samym wynik spotkania na 3:1.

Po tej wygranej Wisła zdobyła pierwszy trofeum w tym roku Puchar Burmistrza Kalwarii.

Wisła Kraków – Banik Ostrava 3:1 (2:1)

1:0 Sadlok 29

2:0 Brożek 31

2:1 Narh 41

3:1 Brożek 72
Wisła Kraków: Cierzniak – Burliga, Kujawa (77’ Czekaj), Guzmics, Sadlok – Jović (86’ Witek), Jankowski (61’ Boguski), Mączyński (46’ Uryga), Popović (69’ Crivellaro), Cywka (86’ Marszalik) – Brożek (77’ Kuczak)

Banik Ostrava: Srom – Holzer, Kasa, Frydrych, Dressler –  Foltyn, Matej, Mondek, De Azevedo, Narh – Kukec

Wisła Kraków – Banik Ostrawa w Wisła.TV

• MKS

MKS Kalwarianka 0-0
    Skład MKS Kalwarianki – Pakosz , Bartosz 2 ż Czk(48) , Mlostek , Cygal – Rabczenyuk od 63 Rusin , Białek . Świerczyński , Trzebuniak od 74 Daniel – Hobrzyk ,Szymoniak od 88 Korzeniowskl
    MKS Kalwarianka powstrzymała lidera grając prawie całą drugą połowę w liczebnym osłabieniu