Ponad 700 dzieci z Gminy Wadowice wzięło udział w bezpłatnych, interaktywnych koncertach symfonicznych Bajkowych MelodiizorganizowanychWadowickim Centrum Kultury.

To właśnie w Wadowicach rozpoczęła się kolejna, tym razem jesienna edycja bajkowego tournée.

Magicznie, bajkowo i muzycznie zrobiło się 28 sierpnia w WCK. Na scenie teatralnej wystąpiła Orkiestra Symfoniczna Akademii Beethovenowskiej pod batutą Sebastiana Perłowskiego oraz zespół jazzowy „Perła Band”.

Dzieci bawiły się przy piosenkach z najpopularniejszych bajek takich jak „Smerfy”, „Kraina Lodu”, „Mała Syrenka”, „Pszczółka Maja”. Najwięcej radości najmłodszym sprawił utwór z serialu animowanego „Gumisie”, w rytm którego milusińscy żwawo podskakiwali. Orkiestrze towarzyszyli wokaliści – Agnieszka Koziarowska i Mateusz Ziółko – laureat III edycji The Voice of Poland.

Było dużo radości i wspaniałej zabawy. Dzieci śmiały się, tańczyły i śpiewały znane piosenki z bajek, odgadywały tytuły utworów oraz rozpoznawały instrumenty znajdujące się na scenie.

Najmłodsi przekonali się, że zabawa przy muzyce klasycznej jest nie tyle możliwa, ale przede wszystkim twórcza i niesamowita.

„Bajkowe melodie” to muzyczna platforma edukacyjna skierowana do przedszkolaków i uczniów początkowych klas szkół podstawowych. Program wydarzenia został przygotowany z myślą o najmłodszych, by poprzez zabawę uczyć, rozwijać i pogłębiać ich wrażliwość. Do udziału w bezpłatnych koncertach zostały zaproszone przedszkolaki i uczniowie oddziałów zerowych z Gminy Wadowice.

Organizatorem tego wyjątkowego koncertu było Wadowickie Centrum Kultury oraz Fundacja Bielecki Art.

{WCK Wadowice}