Centrum Kultury, Sportu i Turystyki w Kalwarii zaprasza na klimatyczny koncert Michała Łanuszki – z gościnnym udziałem wokalistki oraz kwartetu smyczkowego  – który wykona utwory Leonarda Cohena w nowych tłumaczeniach,  a także repertuar ze swojej najnowszej płyty „Nieoczekiwanie”.

Koncert odbędzie się 10 lutego 2018 r. (sobota), o godz. 18:00 w sali widowiskowej Centrum Kultury w Kalwarii przy ul. Broniewskiego 3. Bilety w cenie 20 zł do nabycia w Starym Kinie, ul. Mickiewicza 4  w Kalwarii. Po koncercie będzie można nabyć płyty Michała Łanuszki.

“Nieoczekiwanie” – nowa płyta Michała Łanuszki!
Po 3 latach od premiery płyty “Łanuszka/Cohen” z piosenkami legendarnego Leonarda Cohena w nowych polskich przekładach, Michał Łanuszka powraca z nową płytą. Znalazło się na niej 11 piosenek skomponowanych przez Łanuszkę, a większość tekstów napisał Michał Kuźmiński, autor przekładów “cohenowskich”.

Charakterystyczny niski i ciepły głos Łanuszki, mnóstwo emocji oraz piękne melodie i teksty – to najmocniejsze punkty tego krążka. I oczywiście wspaniali goście: Joanna Kołaczkowska, niekwestionowana królowa polskiego kabaretu (w duecie wcale nie kabaretowym) i Izabela Królak, której delikatny kobiecy głos brzmiał na poprzedniej płycie. To muzyka, która wymyka się gatunkom i klasyfikacjom, muzyka jedyna w swoim rodzaju – męska, czuła, zmysłowa.

To muzyka, w której słychać też inspiracje twórczością geniuszy polskiej piosenki, takich jak Seweryn Krajewski, Agnieszka Osiecka, Marek Grechuta. Ten krążek to idealna propozycja nie tylko dla Czułych Wrażliwców…

 

Michał Łanuszka – charyzmatyczny, obdarzony bardzo ciepłym, niskim głosem wokalista, kompozytor i gitarzysta, absolwent krakowskiej PWST, a także lektor, dziennikarz i prezenter radiowy. Dotychczas nagrał 3 płyty: „Bieski Idiota” (2009), „A miało być tak pięknie” (2012) oraz świetnie przyjętą przez publiczność i krytykę “Łanuszka/Cohen” (2014). W swoim dorobku ma także koncertowe DVD “Łanuszka/Cohen – life in Wieliczka” oraz gościnny udział w projekcie “Świat wg Nohavicy” (złota płyta). Koncerty Łanuszki są wypełnione emocjami, które potrafi po mistrzowsku wykreować, zachowując przy tym niespotykaną dziś klasę, szlachetność wykonawczą, wszystko okraszając dyskretnym i nietuzinkowym poczuciem humoru.

 

 

Michalp