W ubiegłą niedzielę Parafialny Komitet Organizacyjny ŚDM oraz młodzież z ekipy Busem do Marzeń, zaprosiła do wspólnego kolędowania. Zebrali też datki w akcji Bilet dla Brata.

To było ostatnie w tym roku kolędowanie w kościele parafialnym św. Józefa w Rynku.

W czasie koncertu wystąpił młodzieżowy zespół Bona Fide, chór Soli Deo oraz sami gospodarze czyli młodzi z Busa do Marzeń.

Na zakończenie tego spotkania wszyscy wspólnie wykonali  hymnu Światowych Dni Młodzieży – Błogosławieni miłosierni.

Młodzi przed koncertem mówili, że Miłosierdzie zostanie nie tylko wyśpiewane, ale także wprowadzone w czyn. I faktycznie w czasie koncertu można było  można wesprzeć grupę młodzieży franciszkańskiej z Ukrainy, która bardzo pragnie przyjechać do Krakowa, ale nie uda jej się to bez pomocy życzliwych ludzi.

Parafianie z Kalwarii włączyli się w akcję Bilet dla Brata, jeszcze na długo przed koncertem młodzi z GPS Kalwaria przygotowali słodki poczęstunek w postaci ciasteczek dla darczyńców, każdy kto ofiarował datek otrzymał ciacho.

Udało się zebrać  1 143zł, ofiarność parafian z Kalwarii sprawiła, że młodzi ludzie z Ukrainy przyjadą na Światowe Dni Młodzieży i zawitają także do Kalwarii.

Młodzi w czasie tego spotkania podkreślali i dużo miejsca poświęcili Światowym Dniom Młodzieży, które odbędą się w Krakowie już za pół roku, w Kalwarii gościli wolontariusze ŚDM którzy mówili o przygotowaniach do tego wielkiego spotkania młodych w Krakowie.

Dzisiejszy koncert kolęd zakończył się wielkim sukcesem i jak dla mnie to jest jedno z tych dzieł, które gdyby nie zaangażowanie wielu osób zarażonych również ich ideą, nie miało by miejsca. Za wszystko chciałbym wszystkim im jeszcze raz podziękować, z księdzem proboszczem na czele. Wspaniali wykonawcy raczyli nas świetną muzyką, aż nie można było się oderwać. Pokazuje to jak wielki potencjał drzemie w kalwaryjskiej wspólnocie. Ogromną radość również sprawiała obecność osób z Komitetu Organizacyjnego z Krakowa w osobach księdza Krzysztofa, Kamili i wolontariuszki Hani – mówi Dawid Buła z Busa do Marzeń

Młodzi mają nadzieję, że ich świadectwo i całość koncertu,  poruszy serca i zachęci parafian do jeszcze większego zaangażowania i otwarcia drzwi domów oraz serc na przyjeżdżających do nas młodych pielgrzymów, bo to nic strasznego, a wręcz przeciwnie.