Koncertem Kolęd i Pastorałek  w Bazylice Kalwaryjskiej w niedzielny wieczór uczniowie Szkoły Muzycznej I stopnia w Kalwarii Zebrzydowskiej oddali hołd śp.  Zbigniewowi Czarniakowi, współzałożycielowi  i Dyrektorowi placówki kształcącej młode talenty.

Młodzi muzycy zaprezentowali w godzinnym występie najpiękniejsze kolędy i pastorałki, a ich popisy zwieńczył wspólny występ chóru szkolnego.

Wystąpili uczniowie od najmłodszego aż po najstarszych.  Zaprezentowali  grę na : fortepianie, skrzypcach, wiolonczeli, gitarze, flecie, klarnecie, saksofonie, trąbce i akordeonie, wykonując znane wszystkim kolędy.

Przed występem słowo do młodych muzyków skierowała żona zmarłego Dyrektora Szkoła pani Ewa Wolak-Czarniak utalentowana śpiewaczka obdarzona głosem o niezwykłej barwie. Wspominała swojego męża.

Mój mąż budował szkołę od podstaw z mozołem w trudzie, budowa trwa drogie dzieci, uczniowie tej szkoły, pamiętajcie, że w dużej mierze to  od was zależy jaka będzie dalej – mówiła Ewa Wolak-Czarniak Kochani mój mąż  bardzo kochał tę szkołę jej społeczność cieszył się uczniami i pragnął  aby rozmiłowali się w muzyce, aby obcowali ze sztuką, aby promieniowali  kulturą wysoką.

Skierowała do uczniów, słowa by nie porzucali swoich talentów, by je pielęgnowali by żyli muzyką.

Mój mąż zwykł mówić, że każdy koncert był świętem szkoły, cieszmy się z  narodzenia Pana z wielkiej tajemnicy narodzenia Syna Bożego, cieszmy się i składajmy hołd bo wielkie rzeczy nam uczynił – mówiła Ewa Wolak-Czarniak

Uczniowie do serca wzięli słowa pani Ewy  wykonując każdy utwór z wielkim skupieniem, pragnąc zagrać jak najlepiej dla swojego dyrektora.

Zmarły w sobotę Zbigniew Czarniak był współtwórcą Szkoły Muzycznej Pierwszego stopnia w Kalwarii Zebrzydowskiej. Od czterech lat kierował placówką.

Pochodził ze Stryszowa. Absolwent Akademii Muzycznej pracował przez wiele lat w Liceum Ogólnokształcącym im. Marcina Wadowity w Wadowicach, gdzie uczył muzyki. Pracował również w LO im. Mikołaja Kopernika w Kalwarii Zebrzydowskiej oraz w Ośrodku Pracy Pozaszkolnej.

Był opiekunem i wychowawcą wielu utalentowanych młodych muzyków, którzy później zdobywali nagrody i wyróżnienia na wielu krajowych i międzynarodowych konkursach.

Twórca zespołów muzycznych Cordis I i Cordis II. Człowiek niezwykle pracowity, sympatyczny z niezaprzeczalną umiejętnością pracy z młodzieżą, u której wzbudzał głęboki szacunek.