Wczoraj  w Zespole Szkół im. KEN  odbył się  IV  Konkurs Fryzjerski. Wzięli w nim udział  uczniowie z  trzech klas  uczących się  w zawodzie fryzjer.  Uczniowie startowali w konkurencjach: nawijanie płaskie, fryzura wieczorowa, fryzura ślubna.

O tym, że kalwaryjscy fryzjerzy z  Kalwaryjskiego KENa odnoszą sukcesy na Turniejach Ogólnopolskich wiadomo już od dawna.

W jaki sposób się do tego przygotowują, mogliśmy się przekonać ostatnio, podczas konkursu fryzjerskiego, który jest organizowany corocznie w murach kalwaryjskiej szkoły.

I tym razem na wysokości zadania stanęła Regina Cyper, która opiekuje się fryzjerami. Właśnie dzięki jej staraniom mogliśmy  podziwiać kunszt pracy młodych adeptów sztuki układania włosów. Do organizacji włączyli się również pozostali uczniowie i nauczyciele z innych typów szkół.

Konkurs jest organizowany w celu wzbogacenia wiedzy uczniów oraz pokazania jego piękna. W tym roku do obejrzenia zawodów zostały zaproszone klasy pobliskich szkół gimnazjalnych.

 

Wyniki konkursu:

3 klasa – 1 miejsce Magdalena Stela, 2 miejsce Justyna Nowak, 3 miejsce Adrianna Niedzielska

2 klasa – 1 miejsce Gabriela Wierzbicka, 2 miejsce Magdalena Maryon, 3 miejsce Sabina Trzos

1 klasa –  miejsce 1 Zając Teresa, 2 Czermak Katarzyna, 3 miejsce Kubacka Natalia

 

 

  • Kapitan Odbyt

    Pamiętam jak jedna poulonistka jak chodziłem jeszcze kilka lat temu do KENya purkoła jak świnia. Aż wstyd był. A śmierdziało tak, że się wytrzymać nie dało, dlatego nikt nie chciał siadać do pierwszej ławki.

  • @Ja

    Bardzo dobrze, że są takie konkursy!
    Wszystkie szkoły powinny praktykować wysyłanie młodzieży na konkursy (a także organizowanie ich), bo to znacząco wpływa na uczniowskie zainteresowania!
    Sam ze szkolnych lat pamiętam, z chęcią brało się udział w zawodach i konkursach 🙂