Stowarzyszenie Art. Sonore i Szkoła Muzyczna I stopnia w Kalwarii Zebrzydowskiej organizują I Konkurs Młodych Talentów odbędzie się 15 grudnia 2015 w Wyższym Seminarium Duchownym. Koncert laureatów rozpocznie się o 19:00 w Bazylice MB Anielskiej w Kalwarii Zebrzydowskiej.

Konkurs adresowany jest do najmłodszych skrzypków, altowiolistów i wiolonczelistów, uczących się w klasach 1 – 3 szkół muzycznych I stopnia.

Ideą Konkursu, organizowanego we współpracy ze Szkołą Muzyczną I stopnia w Kalwarii Zebrzydowskiej, jest rozwój talentu muzycznego dzieci. Oprócz prezentowania swoich umiejętności i doskonalenia obycia estradowego, młodzi artyści będą mieć również możliwość poznania literatury smyczkowej oraz wymiany swoich spostrzeżeń  i doświadczeń.

Przesłuchania odbędą się w malowniczym otoczeniu kompleksu Wyższego Seminarium Duchownego i Klasztoru OO. Bernardynów. Wszystkie występy oraz imprezy towarzyszące są otwarte dla publiczności. W programie przewidziana jest m. in. projekcja filmu o Kalwarii Zebrzydowskiej. Zgłoszenia uczestników przyjmowane są do 6 grudnia 2015 – informują organizatorzy

Koncert laureatów rozpocznie się o godzinie 19:00 15 grudnia w Bazylice MB Anielskiej w Kalwarii Zebrzydowskiej

Celem ArtSonore jest promocja młodych, utalentowanych muzyków – wykonawców i kompozytorów.

ArtSonore  chce stworzyć swoim podopiecznym najlepsze możliwości do rozwoju kariery estradowej poprzez wielopłaszczyznowe wsparcie, ze szczególnym naciskiem na organizację wydarzeń artystycznych promujących ich niepowtarzalne osobowości, ich działalność obejmuje organizację koncertów, festiwali muzycznych, kursów mistrzowskich oraz konkursów.

Współpracują ze studiem nagrań InfraSound na terenie Krakowa, gdzie najwybitniejsi z naszych podopiecznych mają możliwość zrealizowania w pełni profesjonalnych sesji nagraniowych w celu przygotowania albumów płytowych.

Konkurs  odbędzie się dzięki uprzejmości Burmistrza Miasta Kalwaria Zebrzydowska, sklepu Muzycznego „Pawlikowscy”, P.A.N. Instrumenty Lutnicze, Infra Sound Studio, Revelier Creative Design, Kwiaciarni Emilli.