Komisja Konkursowa powołana przez burmistrza Augustyna Ormantego wybrała Grzegorza Pasternaka na kierownika w Samodzielnym Publicznym Zakładzie Opieki Zdrowotnej w Kalwarii Zebrzydowskiej.

Ostateczny głos należy jednak do burmistrza, który prawdopodobnie w najbliższym czasie mianuje Grzegorza Pasternaka kierownikiem SPZOZ w Kalwarii Zebrzydowskiej.

Burmistrz Augustyn Ormanty wcześniej powołał komisję konkursową na jej czele stanął Andrzej Mucha, w jej skład wchodzą radni Marcin Krawczyński, Piotr Kumor, Kazimierz Targosz, Tadeusz Stela oraz Teresa Wypiór i Maria Zawilska.

Właśnie ta komisja wskazała Grzegorza Pasternaka jako kandydata na kierownika, Pasternak jest osobą pełniącą obowiązki kierownika  w SPZOZ w Kalwarii Zebrzydowskiej, na p.o tej jednostki wskazał go poprzedni burmistrz Zbigniew Stradomski.

Nowy kierownik zostanie ostatecznie powołany przez burmistrza na 6 – letnią kadencję.

 

Samodzielnym Publicznym Zakładzie Opieki Zdrowotnej w Kalwarii Zebrzydowskiej funkcjonuje na terenie gminy Kalwaria Zebrzydowska od 1 stycznia 1999 roku. Świadczy usługi medyczne w zakresie podstawowej opieki zdrowotnej i specjalistycznej opieki ambulatoryjnej, których odbiorcami są wszyscy mieszkańcy gminy.

Na terenie placówki funkcjonuje również OPD – Oddział Pomocy Doraźnej z siedzibą w Wadowicach.
W skład zakładu wchodzą trzy ośrodki zdrowia, działające na terenie gminy, które funkcjonują w oparciu o kontrakty podpisane z Narodowym Funduszem Zdrowia: Ośrodek Zdrowia w Kalwarii Zebrzydowskiej, Wiejski Ośrodek Zdrowia w Leńczach, Wiejski Ośrodek Zdrowia w Przytkowicach

 • ciotka

  Proponuje wywieszkę Kierownika o treści:
  Kierownik SPZOZ czas pracy dowolny a poniżej Biuro Radcy Prawnego czynne od 07 do 14

 • wujo

  Śmieję się, Panie Krawczyński! Dlaczego robił Pan nadzieje? Zachowujesz się Pan jak dzieciak w piaskownicy.

 • nasza

  Teraz tylko z 10 000 zł wynagrodzenia i nic tylko kierownikować!

 • Anka22

  Ludzie wybrali Ormantego co tyle lat rządził , nic się nie zmieniło . Dalej te same mordy w urzędzie w bibliotece wypłaty po 5 tys., dalej służba zdrowia ta sama . Ludzie za 3 tygodnie niech dalej głosują na PIS ,PO, PSL to w Polsce też będzie koryto to samo . Jak to mówią ręka rękę myje.

 • nasz

  kompromitacja komisji, wybrali czlowieka ktory doprowadzil do odejscia z osrodka zdrowia prawie 4000 pacjentow, ludzi ktorzy musza teraz korzystac z prywatnej sluzby zdrowia albo nie maja w ogole takiej mozliwosci!
  czym kierowala sie komisja wybierajac prawniak bedacego jednoczesnei na uslugach innego urzedu? nie dziwie sie ze majac kilka etatow olewa nasza sluzbe zdrowia bo pieniadz sie liczy