Jesteśmy po premierze filmu „Kraina Czterech Żywiołów”, która miała miejsce w sobotę 30 listopada 2019 roku w Kalwaryjskiej Sali Widowiskowej  Centrum Kultury. Film pokazuje walory przyrodnicze i architektoniczne czterech lokalnych gmin: Kalwaria Zebrzydowska, Lanckorona, Stryszów i Mucharz.

„Kraina Czterech Żywiołów” stanowi prolog do opowieści o ludziach i ich unikalnych umiejętnościach, które stanowią spuściznę wielu pokoleń mieszkających i pracujących na tych terenach.

Film pokazuje walory przyrodnicze i architektoniczne czterech lokalnych gmin: Kalwaria Zebrzydowska, Lanckorona, Stryszów i Mucharz. Muzyka w wykonaniu zespołu „Królestwo Beskidu” z liderką Kasią Gacek Dudą została skomponowana specjalnie do tego obrazu, o czym zresztą świadczy klimat i tytuły kilku utworów: „Bursztynowy Szlak”, „Kraina Czterech Żywiołów”, „Sen o Beskidach”.

Film został oparty na motywie przewodnim wiersza Stanisława Chyczyńskiego recytowanym przez Rafała Gralewskiego. W produkcji i w filmie i produkcji uczestniczyło około 50 osób.

Autorem scenariusza jest Tomasz Szarliński. Reżyserem i autorem zdjęć jest Jarosław Leski – Clip Studio. Marzeniem twórców filmu jest, by film stał się wizytówką gmin wchodzących w skład LGD „Gościniec 4 Żywiołów”.

Film powstał na zlecenie Lokalnej Grupy Działania „Gościniec 4 Żywiołów”.