W Lanckoronie podobnie jak w innych miastach Polski ww wtorek miał miejsce konny przemarsz Trzech Króli. Podobnie jak w czasie Festiwalu „Anioł w Miasteczku” w Lanckoronie można było poczuć wyjątkowy klimat, które to miejsce posiada.

Trzej Królowie dokonali przejazdu przez lanckoroński rynek, po czym pokłonili się i złożyli dary przed Dzieciątkiem, które złożone zostało w prawdziwej szopce zbudowanej w tym celu na rynku w Lanckoronie.

W występach brała udział orkiestra dęta, a uczniowie wystawili Jasełka, nie zabrakło też tradycyjnych kolęd i świątecznego nastroju. Dodatkową atrakcją były żywe zwierzęta, które otaczały szopkę owca, kozy

Panie z Kół Gospodyń Wiejskich z Jastrzębi, Izdebnicka Akolada, zapewniły poczęstunek na stoiskach przy rynku. Panie z kół gospodyń częstowały smakołykami.

Inicjatorką Orszaku Trzech Króli jest radna Katarzyna Łukasiewicz, po raz kolejny na Lanckoroński Rynek udało się przyciągnąć mieszkańców z całej okolicy, Orszak w Lanckoronie obserwowało około 1 tysiąc osób.

W Lanckoronie Orszak Trzech Króli zorganizowano po raz trzeci i każdego roku gromadzi coraz więcej osób.