Autorski Projekt edukacyjny „Lato z Wyspiańskim” to propozycja Biblioteki Publicznej w Kalwarii Zebrzydowskiej na okres wakacji dla młodzieży z terenu gminy.

Celem Projektu jest przybliżenie postaci Stanisława Wyspiańskiego – wybitnej osobowości okresu Młodej Polski i ukazanie jego związków z naszym miastem.

Wycieczka po Krakowie śladami Wyspiańskiego i Mehoffera, sesja fotograficzna w plenerze, spotkanie z autorką książki o związkach Wyspiańskiego z Kalwarią, warsztaty plastyczne, wykorzystanie księgozbioru Biblioteki i zasobów Internetu – to okazja do poznania epoki Młodej Polski, życia i dorobku Stanisława Wyspiańskiego.

W Projekcie biorą uczniowie z Brodów, Leńcz i Kalwarii, jego podsumowanie jest planowane na wrzesień b.r. Patronat Honorowy nad Projektem objął Burmistrz Miasta Kalwarii Zebrzydowskiej dr hab. Augustyn Ormanty.

Projekt „Lato z Wyspiańskim” jest realizowany w ramach Strategii Rozwoju Biblioteki Publicznej w Kalwarii Zebrzydowskiej na lata 2014 – 2018 , dokumentu, który został stworzony przez bibliotekę w ramach jej udziału w Programie Rozwoju Bibliotek.

{źródło – biblioteka.kalwaria.pl}