W ostatniej kolejce w IV lidze Małopolskiej MKS Kalwarianka efektownie pokonała ostatni  w tabeli Górnika Libiąż. Żółto-czerwoni nie mieli litości dla mocno osłabionego klasowego rywala. Gospodarze strzelili 10 goli o jeden więcej niż we wszystkich meczach w rundzie wiosennej  przy ulicy Mickiewicza.

Na dodatek podopieczni Grzegorza Staszewskiego wymazali z tabel historii najwyższe zwycięstwo na boiskach czwartoligowych.

Dotychczas prym wiedli podopieczni Marka Motyki , którzy 27 maja 1994 pokonali Skrę Częstochowa 9-1 w rozgrywkach IV ligi Bielsko- Częstochowsko – Opolskiej.

Spotkanie z Górnikiem było jednostronnym spotkaniem. 3 minucie Hobrzyk wyłożył Gałuszce piłkę i po strzale młodzieżowca Kalwarianki, rykoszecie, poprzeczka uratowała gości od utraty gola. Za moment Grygorus dograł na 6 metr przed bramką a tam Damian Patyk uprzedził Daniela Kmaka i wpakował futbolówkę do własnej bramki.

Za chwilę Hobrzyk wyłożył Świerczyńskiemu na 25 metrze futbolówkę a ten kapitalnym uderzeniem umieścił piłkę w siatce gości. Piłka otarła się jeszcze o słupek libiąskiej bramki . Pozostałe bramki były wynikiem ,zespołowych, koronkowych akcji po których Daniel Kmak czy Mateusz Król nie mieli problemów z wykończeniem sytuacji z gatunku stuprocentowych.

Po przerwie obraz meczu się nie zmienił. Kalwarianka grała swoje czyli koncertowo. Górnik Libiąż najbliżej zdobycia honorowego  gola w 59 minucie ale Lickiewicz z rzutu wolnego uderzył minimalnie niecelnie.

Po zdobyciu dziesiątego gola na kwadrans do końca spotkania przez Dariusza Hobrzyka, żółto- czerwoni uznali spotkanie za zakończone.

MKS Kalwarianka zajęła 12 miejsce na koniec sezonu w 4 lidze Małopolskiej. Inny przedstawiciel gminy Kalwaria , KS Sosnowianka zajęła przyzwoite 5 miejsce.

MKS Kalwarianka – Górnik Libiąż 10-0(6-0)

Damian Patyk 4 samobójcza , Piotr Świerczyński 8, Daniel Kmak 14, 20, 35,  46, Mateusz Król 33, 73 , Jevgienij Grygorus 57, Dariusz Hobrzyk 75.

Skład MKS Kalwarianki: Dziedzic (’55 Wypiór) – Kubik od 49 Pakosz , Bartosz , Mlostek , Kapera – Hobrzyk, Grygorus (’70 Węgiel) , Świerczyński (’66 Dybek), Król – Gałuszka, Kmak

Skład Górnika Libiąż: Dębski – Domagała, Rusiniak, Wojtaczka , Lewarczyk –  Żegleń , Lickiewicz , Bogacz , Patyk od 73 Wika – Wilczak , Wójcik

Józef Boczkaja 3 , Łukasz Kryjak, Wiktor Kołodziej , Zieliński dla Cedronu
Piłkarze Cedronu po efektownym zwycięstwie zapewnili sobie po dwóch latach awans do prawdziwej V ligi Wadowicko – Oświęcimsko – Chrzanowskiej . Gratulujemy !

1 liga Młodzików
MKS Kalwarianka – Karol Wadowice 1-3(0-0)
KS Chełmek – Fablok Chrzanów 0-7
Górnik Libiąż – Soła Oświęcim
MKS Trzebinia – Halniak Maków 13 czerwca o godz 18
Lachy Lachowice – Fablok Chrzanów 13 czerwca o godz 18

2 liga Trampkarze
MKS Kalwarianka – Strzelec Budzów 5-1(3-1)
Iskra Klecza – KS Bystra 2-1
Tempo Białka – Lachy Lachowice 10-1
Watra Zawoja- Błyskawica Marcówka 3-3
Relaks Wysoka – LKS Bieńkówka 14-0

• atiq

A przegraną Trzebini w barażach również już wliczyłeś? 🙂
    To też jest pewne info z Wydziału Gier (Losowych)

• Kibic

Warta Poznań – Garbarnia 1-0 to oznacza spadek Cracovii do 4 ligi i powiększenie 4 ligi do 18 drużyn ponieważ Górnik Wieliczka i MKS Kalwarianka to zasłużone kluby dla rozwoju piłkarstwa w Małopolsce , pewne info Wydziału Gier