W sobotę 3 grudnia rusza lodowisko „Biały Orlik”. Lodowisko czynne będzie codziennie od 10:00 do 21:00. Na miejscu można wypożyczyć łyżwy.

CKSiT w Kalwarii Zebrzydowskiej, które w tym roku administruje lodowiskiem zachęca do wypożyczenia łyżew, dodając, że nie jest to drogie. Za godzinę szaleństwa na lodzie zapłacimy zaledwie 3 zł. Warto mieć ze sobą kask! Można też za złotówkę wypożyczyć kask na miejscu.

Przypominają, że ze względu na utrzymanie tafli w dobrym stanie lodowisko wyłączane jest z użycia na 60 minut. W tygodniu dzieje się tak między 15:00 a 16:00, w weekendy miedzy 14:00 a 15:00.

 

Otwarcie otwarcie lodowiska „Biały Orlik” w sezonie zimowym 2016/2017 nastąpi w dniu 3 grudnia 2016. Lodowisko będzie czynne od poniedziałku do niedzieli w godzinach 10.00 – 21.00 (przerwa techniczna: od poniedziałku do piątku w godzinach 15.00-16.00, od soboty do niedzieli 14.00-15.00). Ostatnie wejście na godzinę przed zamknięciem obiektu – informuje CKSiT w Kalwarii Zebrzydowskiej 

 

Warto tutaj zaznaczyć, gdy masz swoje łyżwy, możesz korzystać z lodowiska bez ograniczeń nic za to nie płacąc.

W przypadku zaistnienia niekorzystnych warunków atmosferycznych lub technicznych zagrażających bezpieczeństwu (osprzęt lodowiska nie będzie mógł utrzymywać tafli lodu w odpowiednim stanie technicznym) oraz z powodu innych uzasadnionych przyczyn wystąpią dodatkowe przerwy techniczne – informują opiekunowie lodowiska  i dodają Ponadto lodowisko może być wyłączone z użytkowania z powodu organizacji imprez i zajęć zamkniętych, organizacji imprez o charakterze masowym, organizacji zawodów sportowych.

„Biały Orlik” jest lodowiskiem składanym, powstał na boisku do siatkówki i koszykówki, które znajduje się na terenie kompleksu boisk „Orlik” w Kalwarii Zebrzydowskiej, a cały kompleks położony jest za koroną stadionu „Kalwarianki”. Przy obiekcie funkcjonuje także wypożyczalnia 60 łyżew, a na lodowisku może przebywać 80 osób. Warto, dodać że jest to jedyne tego typu lodowisko w powiecie wadowickim.

Biały Orlik może funkcjonować nawet przy dodatniej temperaturze. Lód powstaje dzięki agregatom, które cały czas pracują i utrzymują odpowiednią temperaturę tafli lodu.

Podłoże lodowiska opiera się na  modułowym układzie paneli aluminiowych, które są napełnione roztworem glikolu i podłączone do agregatu chłodniczego. Panele zostały zalane ok. 7 cm warstwą wody i zamrożone

 

Godziny otwarcia lodowiska „Biały Orlik”

  • Lodowisko czynne od poniedziałku do niedzieli w godzinach 10.00 – 21.00
  • Przerwa techniczna: od poniedziałku do piątku w godzinach 15.00-16.00, od soboty do niedzieli 14.00- 15.00
  • Ostatnie wejście na godzinę przed zamknięciem obiektu.

Cennik opłat za usługi na terenie lodowiska:

  • wypożyczenie łyżew – 3 zł brutto za jedną parę za pierwszą godzinę,
  • wypożyczenie łyżew – 0,75 zł brutto za każdy następny rozpoczęty kwadrans,
  • ostrzenie łyżew – 4 zł brutto za jedną parę łyżew.