niebo62

Za sprawą koncertu „Pod wspólnym niebem” zorganizowanego przez GPS Kalwaria świat nagle bardzo się skurczył. Było pięknie i radośnie, lokalnie ale i międzynarodowo z misyjną pomocą dla przyjaciół z Chile. W Kalwaryjskiej Bazylice na nowo można było poczuć wyjątkowy klimat Świąt.

Można śmiało powiedzieć, że takiego koncertu Kalwaria Zebrzydowska jeszcze nie widziała, pod Anielskim sklepieniem Bazyliki Kalwaryjskiej udało się zgromadzić lokalnych wykonawców: Chór Soli Deo, Scholę Dekanalną oraz zespół Coś Dobrego.

W Bazylice zagościli też przyjaciele GPS Kalwaria z Argentyny, Chile i Palestyny, którzy specjalnie na tę okazję wykonali kolędy i specjalne pozdrowienia, zaprezentowano nadesłane nagrania z tych miejsc. Wszyscy mieli okazję usłyszeć wykonanie kolęd jakich do ter pory raczej nie słyszeli, przyjaciele z Argentyny, Chile i Palestyny opowiedzieli też jak w ich krajach obchodzi się Boże Narodzenie.

To wszystko też pokazuje że idea ks. Ks. Marcina Schmidta GPS – Giovanni Paolo Secondo dociera do najdalszych zakątków ziemi i łączy młodzież na całym Świcie i przynosi dobre owoce.

Koncert „Pod wspólnym niebem” był też niezwykły z innego powodu, zbierano bowiem środki na pomoc dla dzieci i szkoły z Chile.

GPS Kalwaria objęło bowiem pomocą niewielką szkołę w Vicuñie do tej szkoły uczęszcza 26 uczniów, stopniowo szkoła będzie rozbudowywana. Trzeba też dodać, że ta okolica w Chile jest bardzo uboga, występuje tam susza utrzymująca się od 5 lat. I właśnie pomoc przyjaciołom z Chile pozostawił namacalny ślad poza ucztą duchową, udało się bowiem zebrać 1.551,70 zł. które zostaną przekazane opiekunom szkoły w Vicuñie.

O tym, że w czasie koncertu panowała wyjątkowa i podniosła atmosfera, doskonale wiedzą mieszkańcy, którzy bardzo szczelinie w sobotni wieczór wypełnili Kalwaryjską Bazylikę.

Ten koncert to wielka radość dla nas wszystkich z wielu powodów. Zainteresowanie nim przerosło nasze oczekiwania. Klasztor był pełen ludzi, którzy przez ponad godzinę dobrze się bawili – zwłaszcza przy energicznym występie zespołu Coś Dobrego – mówi Maksymilian Góralczyk GPS Kalwaria i dodaje Jednak najważniejsze jest to że, ludzie otwarli swoje serca i hojnie wsparli szczytny cel – remont szkoły w Chile.

W ocenie wielu największą radość i wiele uśmiechów dał występ Scholi Dekanalnej, to był anielski występ, który na długo pozostanie w pamięci tych co go widzieli. Swoją klasę potwierdził po raz kolejny chór parafialny Chór Soli Deo, a na zakończenie dużo pozytywnej energii przekazał zespół Coś dobrego ich wyjątkowe aranżację kolęd.

Zaryzykuję stwierdzenie, że wczorajszy koncert naprawdę zjednoczył przy żłóbku wielu ludzi – nie tylko połączył Polskę i Kalwarię z odległymi kilometrowo miejscami, takimi jak Chile, Argentyna i Palestyna, ale połączył też członków występujących zespołów, wszystkie jednostki pomagające w organizacji, nawet lokalne media – mówi Marzena Bieniecka z GPS Kalwaria dodając Miłe było, gdy z kilku kątów słyszało się „To ja na koncert musiałem przyjść, żeby spotkać Janka po tylu latach!”. Te słowa, uśmiechy, wspólnie spędzony czas dowodzą, że warto przeprowadzać takie inicjatywy.

Głównym organizatorem koncertu było Stowarzyszenie GPS Kalwaria, przy współpracy z Klasztorem oo. Bernardynów w Kalwarii Zebrzydowskiej oraz Centrum Kultury, Sportu i Turystyki w Kalwarii Zebrzydowskiej.

Młodzi z GPS Kalwaria, którzy przygotowali ten koncert realizują też inne wyjątkowe dzieło jest nim projekt „Busem do marzeń” i o tym projekcie w czasie sobotniego koncertu mówili i zachęcali do wsparcia ich pomysłu.

Część z mieszkańców już zna ich idę, młodzi planują, aby na najbliższe dwa lata ich bus stał się mobilnym centrum informacyjno-promocyjnym dotyczącym największego polskiego przedsięwzięcia, jakim są Światowe Dni Młodzieży 2016, chcą zapraszać młodych ludzi do Krakowa na ten wyjątkowy czas, promować kalwaryjskie okolice.