W pierwsze majowe dni dzieci z okolic nie powinny się nudzić bowiem Gościniec 4 żywiołów w dniach 1-3 maj 2015 r. organizuje Majówkę z Funduszami Europejskimi, a w sobotę 2 maja Burmistrz Kalwarii oraz Zarząd Osiedla nr 2 zapraszają na Piknik Rodzinny.

 

Sobota 2 maja zapowiada się bardzo ciekawie dla najmłodszych, przygotowano dla nich na terenie Placu Rekreacyjnego przy ul. Jagiellońskiej sporo atrakcji będą: bańki mydlane 3D, malowanie twarzy, pokazy symulatora jazdy, będzie można też zobaczyć pokaz Policji i Żandarmerii Wojskowej, to wszystko w sobotę 2 maja od godz.12:00.

3 maja zaplanowano tradycyjne obchody rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja, o godz. 9:30 w kościele pw. św. Józefa, odprawiona uroczysta msza św. a po niej złożenie kwiatów pod tablicą pamiątkową na ul. 3 Maja.

Gościniec 4 żywiołów w dniach 1 – 3 maj 2015 r. organizuje Majówkę z Funduszami Europejskimi. W tych dniach od wczesnych godzin rannych, szykują się liczne atrakcje na terenie gmin LGD Gościniec 4 żywiołów czyli: Mucharza, Lanckorony, Stryszowa i Kalwarii Zebrzydowskiej

Na Lanckorońskim Rynku zostanie zorganizowany kiermasz produktów „Afrodyzjaki od rolnika – majówka z Produktami Lokalnymi” poświęcone szeroko pojętej zdrowej i ekologicznej żywności oraz wyrobom regionalnym z terenu „Gościńca 4 Żywiołów”.

To okazja dla rolników i producentów z terenu LGD do zgłaszania swoich produktów do certyfikacji znakiem lokalnym „Smaki 4 żywiołów” – uroczyste wręczenie już podczas majówki.

Program majówki obejmuje min: gry i zabawy dla dzieci na terenie placów zabaw w Lanckoronie, w Leśnicy oraz w Kalwarii Zebrzydowskiej przy ul. Jagiellońskiej, warsztaty: w mini zoo „Kopytkowo”, w Gospodarstwie Działań Edukacyjno- Twórczych „ Pod Rogalem”, Wędrówki ekoturystyczne Gościńcem 4 Żywiołów – przewodnik mobilny”, Questy Gościńca 4 żywiołów.

Jak tłumaczą organizatorzy z LGD Gościniec 4 żywiołów wszystko to możliwe dzięki realizacji przedsięwzięć zrealizowanych dzięki pozyskanym środkom Europejskim.