ola2

W niedzielne popołudnie serca w Barwałdzie Dolnym były szerzej niż zwykle otwarte na drugiego człowieka, a wszystko to za sprawą „Majówki z sercem” – charytatywnego festynu parafialnego organizowanego na rzecz niepełnosprawnej Oli.

Przy plebanii każdy mógł znaleźć coś dla siebie. Był dmuchany zamek, ścianka wspinaczkowa, motocykliści, wóz strażacki, występy dzieci i młodzieży ze szkoły w Barwałdzie, taniec Matiego i Sary, loteria fantowa, licytacje, a także małe co nieco.

Przede wszystkim jednak miejsce to zgromadziło ludzi, którzy chcieli wspomóc Rodziców 13-letniej Oli, której leczenie wymaga wielkich nakładów finansowych. Wszystkie zebrane środki pieniężne przekazane zostały dla dziewczynki.

Ola była obecna w czasie całego popołudnia, uśmiechała się szeroko, czym na pewno chciała podziękować wszystkim, którzy okazali jej tak wiele serca. Z radością obserwowała występy swoich kolegów i koleżanek, którzy wiele mówili i śpiewali o przyjaźni, miłości, ofiarności i nadziei, która pochodzi z nieba.

Na Majówce pojawił się także żółty Bus do marzeń, a wraz z nim przedstawiciele stowarzyszenia GPS Kalwaria. Dołożyli oni swoje cegiełki do tego pięknego dzieła pomocy poprzez przeznaczenie książek na loterię fantową i występ zespołu Coś Dobrego, w końcu hasło Światowych Dni Młodzieży Kraków 2016, do których się przygotowują, brzmi Błogosławieni miłosierni, albowiem oni miłosierdzia dostąpią.

Studenci z okolic Kalwarii promują tę ideę, odwiedzając liczne parafie i zapraszając młodych ludzi do aktywnego uczestnictwa w tworzeniu tego wydarzenia.

Przypomnijmy w sobotę 120 osób pobiegło w Charytatywnym biegu na Golgotę w ten sposób wsparli chorą Olę, a w czasie imprezy prowadzono zbiórkę środków na leczenie dziewczynki.

  • iza

    Aż serce rośnie! Proszę więcej takich artykułów. Takie przedsięwzięcia trzeba nagłaśniać, może wtedy ludzie zaczną wreszcie zwracać uwagę na to, co ważne. Olu trzymamy za Ciebie kciuki.