W ramach Jubileuszu 400-lecia lokacji miasta odbędą się Jubileuszowe XXV Dni Kalwarii Zebrzydowskiej zapowiadają się niezwykle ciekawie. Oprócz koncertów gwiazd polskiej muzyki rozrywkowej, prezentacji orkiestr dętych i występów zespołów tanecznych i muzycznych z naszej gminy dużo będzie się także działo poza sceną. Gwiazdami będą  Margaret i Zespół Pieśni i Tańca „Śląsk”

Dni Kalwarii otworzy koncert Krakowskiej Orkiestry Wojskowej – najstarszej orkiestry wojskowej w Polsce. Zaraz po niej zapraszamy na spotkanie z Kabaretem Jurki. To co ich cechuje to niesamowicie pozytywna energia oraz bardzo dobry kontakt z publicznością.

W sobotę na scenie zaprezentuje się jeszcze Weronika Zawadzka – pochodząca z Rudy Śląskiej artystka wykonująca szeroko pojętą muzykę rozrywkową, uczniowe ze Szkoły Muzycznej w Kalwarii Z. oraz Mateusz Mijal – wokalista i kompozytor, który współpracował z takimi artystami jak Stachursky, Liber, Natalia Szroeder.

Pierwszy dzień XXV Dni Kalwarii zakończy pokaz fire show w wykonaniu grupy Azislight. Potem zostanie już tylko zabawa taneczna do białego rana.

 Niedziela upłynie pod znakiem pokazów i atrakcji historycznych. W programie m.in.: pokazy walk, pokaz sprawności bojowej wojsk zaciężnych, pokaz artyleryjski. Na gości będą czekały stanowiska konkursowe (rzut toporkiem, strzelanie z łuku do rycerza, rzut sakiewką do rycerskiego hełmu, machina czasu – rycerska przebieralnia).  Nie zabraknie również zabaw plebejskich, a wśród nich: przeciągania liny czy wyścigów w nartach 3-osobowych.

Dodatkową atrakcją dla wszystkich miłośników sprzętu wojskowego będzie stoisko 18 Batalionu Powietrznodesantowego z Bielska- Białej, na którym zaprezentowane zostanie podstawowe wyposażenie żołnierza, bedą pokazy spadochronów i sprzętu, m.in.: huumery. Kto nigdy nie próbował swoich sił na strzelnicy ASG, będzie mógł postrzelać z wielu replik broni.

Amatorom starych samochodów i motocykli na pewno przypadnie do gustu Zlot Zabytkowych Pojazdów – organizowany po raz pierwszy w Kalwarii Zebrzydowskiej, właśnie z okazji Jubileuszu Miasta. Miejmy nadzieję, że na stałe wpisze się w kalendarz imprez na terenie naszej gminy. Wszystkich fanów starych pojazdów z duszą zapraszamy w niedzielę od godz. 9:00 na plac targowy.

Niewatpliwą atrakcją dla wszystkich najmłodszych będzie wesołe miasteczko, ponadto w niedzielę (15:00-18:00) przygotowaliśmy dla nich również animacje (malowanie słodkościami na waflach, plastyczne wariacje Boolywoodu, wodne tatuaże i dużo, dużo więcej).

Niezwykle ciekawie zapowiada się stoisko Poczty Polskiej, a na nim okolicznościowy datownik z okazji 400 -tnej rocznicy lokacji miasta, a także unikatowe, okolicznościowe wydawnictwa Poczty Polskiej w tym z okazji 400-lecia lokacji Kalwarii. Swoje stoisko będzie miał również ZUS Inspktorat Wadowice, na którym będzie można uzyskać porady i odpowiedzi na nurtujące pytania z zakresu ubezpieczeń społecznych.

Niedzielne, występy sceniczne zainaugurują lokalne zespoły (Chór Kobiet „Leńcze” oraz Zespół Regionalny „Sami Swoi”), a także dziecięce i młodzieżowe zespoły taneczne z CKSiT. Koncert zagra również Miejska Orkiestra Dęta z Kalwarii.

O godz. 18:00 na scenę wejdzie Margaret by porwać kalwaryjską publiczność w takt swoich największych przebojów „Thank You Very Much”, „Start a Fire” czy „Just the Two of Us”.

Trochę starszych adeptów tej sztuki walki z kalwaryjskiego klubu Seido Yuku Karate, a także pokazu tańca w wykonaniu zespołu „Alebabki” z Wadowickiego UTW.

Na zakończenie tegorocznych Dni Kalwarii wystąpi zesół Pieśni i Tańca „Śląsk” – jedna z najbardziej rozpoznawalnych polskich marek artystycznych. Dzisiejsze bogactwo repertuaru, niezliczone nagrody i ponad 120 koncertów wykonywanych corocznie – mówią same za siebie. Jubileuszowe Dni Kalwarii zakończy pokaz sztucznych ogni.

 

 

 

 

 • homer

  Niewiem na co Lanckoronie jest zeby zostac tym miastem,przeciez zlikwiduje sie jej urokliwe i ciche miejsca.Mase turystów sprawi ze ruch w Lanckoronie był by duzo wiekszy niz jest to obecnie.Musiały by tez powstac bloki,komenda policja,wiecej sklepów,gdzie stworzą dworzec PKS to ogrom problemów.Łopata mysli ze to tak łatwo dostac prawa miejskie i jest w błędzie.A gdzie jeszcze do tego zgoda mieszkanców Lanckorony na stworzenie tam miasta.

 • tripar

  Ciekawe co z Lackorona bo miał wójt starac sie o prawa miejskie i temat kompletnie zastrzygnął.

 • muki

  No to dzis pierdyknie mocno dzis frekwencja na Kalwariance, takiej jakiej nie bylo od czasow kiedy Sosnowieckie Zaglebie,czy niedawno temu Hutnik Nowa Huta przyjechal na Kalwarianke.Uroczystosci 400lecia Kalwari.Natomiast ze spraw sportowych dzis rewanzowy mecz o awans do trzeciej ligi Jaskowice kontra Limanowa godz 17 stadion Skawinki.Poznamy dzis nowego trzecioligowca ktory bedzie mial okazje sprawdzic swoje umiejetnosci na stadionach Lublina,Rzeszowa,Krosna,Ostrowca,Tarnowa,Bialej Podlaskiej,czy Nowego Targu lub Trzebini,wzglednie Soly Oswiecim.Apropo Podhala w pucharze zagraja z Siarka Tarnobrzeg.

 • naklofen

  Papa papa rapa papa pa rapa papa.Mlodziez tabunami przyjdzie na Margaret.