Marta Ryba z Łękawicy Mistrzynią Europy

Marta Ryba z Ochotniczej Straży Pożarnej w Łękawicy zdobyła Mistrzostwo Europy Firefighter Combat Challenge na elitarnych zawodach pożarniczych rozegranych w Szczecinie.

To największy sukces 24-letniej zawodniczki, która w lipcu tego roku zaprezentowała już swoją świetną formę, zdobywając srebro oraz dwa brązowe medale podczas Mistrzostw Toughest Firefighter Alive & Firefighter Combat Challenge Poland 2015.

Godne podkreślenia jest również, że w Mistrzostwach Europy FFCC w Szczecinie w finałowej konkurencji Marta pokonała nie tylko wszystkie rywalki, lecz także własne granice możliwości, ustanawiając na torze przeszkód swój nowy rekord życiowy: 3 minuty 10 sekund.

Zadania, jakie musieli wykonać zawodnicy, to m.in. sto uderzeń 6-kilogramowym młotem, przenoszenie ważącego 70 kg manekina, pokonywanie ściany o wysokości 3 metrów oraz bieg z wężami gaśniczymi na wieżę ratuszową – i  to w pełnym strażackim rynsztunku bojowym.

Wszystkich ciekawych w jakim tempie można wykonać takie mordercze zadania zapraszamy na zawody „Firefighter Combat Challenge”, które odbędą się od 21 do 23 sierpnia na Rynku w Wadowicach.

Z pewnością Marta Ryba oraz jej koledzy z Łękawicy należeć będą do grona głównych faworytów tej imprezy i warto im gorąco dopingować.

{stryszow.pl}