W najbliższy piątek w Telewizji Polsat  final „World of Dance”. Wśród finalistów są   Sara Silva i Mateusz Stawowy z Barwałdu Górnego. Od samego początku cała Gmina Kalwaria Zebrzydowska kibicuje młodym mistrzom, od samego początku byli też faworytami całej okolicy.

Przypomnijmy Mateusz Stawowy to mieszkaniec Barwałdu Górnego i uczeń szkoły podstawowej im. Karola Wojtyły, jego partnerką jest Sara Silva.

Para może pochwalić się wieloma tytułami między innymi trzykrotnym  Mistrzostwem Polski, sukcesy odnoszą również na arenie międzynarodowej wygrali Turnieje w Budapeszcie, Brnie, Helsinkach, są zwycięzcami wszystkich turniejów w swojej kategorii w Polsce w jakich wystąpili w latach 2017-2018!

Swoje wielkie możliwości i wielki talent poparty pracą pokazali już w poprzednich odcinkach „World of Dance”, można powiedzieć że przez eliminację przeszli jak burza, ostatni ich występ oczarował wszystkich, do wielkiego finału awansowali z pierwszego miejsca w swojej grupie.

W piątek powalczą o wygraną i 100 tys. dolarów. Finał już w ten piątek (16.11) o godz 20:05 w programie World of Dance emitowanym na Polsacie. Będą rywalizować z doświadczonymi grupami dziecięcymi i dorosłymi, a także dorosłymi solistami.

To są młodzi ludzie, którzy maja obowiązki dorosłego człowieka – zaznaczyła Edyta Herbuś, nawiązując do reżimu treningowego i pełnego poświęcenia, które każdego dnia odbiera im wiele z dziecięcych przyjemności. To jest profeska ponad ich wiek! – nie miał wątpliwości Michał Malitowski. – Był tu impuls i beat w ciele. To jest coś co wymaga dużej precyzji – doceniła Edyta Herbuś. Oceniali na żywo jurorzy.

Co ciekawe gdyby brać pod uwagę popularność filmiku na oficjalnej stronie programu i ilość lajków to nasi są najlepsi i najpopularniejsi ze wszytkich finaloisów. Jak ktoś nie widział ich ostatniego występu musi nadrobić zaległości – oni są po prostu rewelacyjni.