targi94

Poznaliśmy wyniki tegorocznych matur. W szkołach średnich w Kalwarii wysokim wynikiem mogą pochwalić się licealiści z „Kopernika” 90 % z nich zdało maturę, słabiej wypadli uczniowie z KEN w liceum tylko 56% zaliczyło maturę, w technikum 67%.

88 % licealistów oraz 76 % uczniów techników ze szkół Powiatu Wadowickiego zdało tegoroczne egzaminy maturalne. To wynik zdecydowanie lepszy od średniej krajowej, która wyniosła 74 procent.

W klasyfikacji szkół z naszego powiatu zdecydowanie najlepsze okazało się I Liceum Ogólnokształcące im. M. Wadowity w Wadowicach, gdzie maturę zdało aż 99 procent uczniów.

Wysoką średnią na poziomie 90 procent osiągnęli również licealiści z Zespołu Szkół i Placówek Oświatowych im. M. Kopernika w Kalwarii Zebrzydowskiej oraz uczniowie Liceum Ogólnokształcącego im. M. Skłodowskiej-Curie w Andrychowie.

W klasyfikacji techników najlepiej z egzaminami maturalnymi poradzili sobie absolwenci placówek szkolnych w Wadowicach. Średnia w Zespole Szkół nr 1 wyniosła 90 procent, w Zespole Szkół nr 2 im. ks. St. Staszica – 87 procent, a w Zespole Szkół nr 3 im. ks. prof. J. Tischnera – 85 procent zdawalności.

Do tegorocznej matury przystąpiło 610 licealistów oraz 527 techników ze szkół Powiatu Wadowickiego.

Tabelki przedstawiające statystyki zdawalności matur w poszczególnych szkołach z podziałem na przedmioty obowiązkowe:

Wyniki matur w liceach

Wyniki matur w technikach