Dziewczynki z Meritus Brody powalczą w finałach wojewódzkich XVI edycji Turnieju „Z podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku”. Do Krakowa pojadą też dwie drużyny z PUKS Karol Wadowice, a także drużyna ze szkóły w Andrychowie .

Ruszyły finały wojewódzkie XVI edycji Turnieju „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku”. Już  6 i 7 kwietnia poznamy piłkarskich mistrzów województwa małopolskiego w kategorii U-8 oraz zespoły chłopców i dziewcząt w kategoriach U-10 i U-12, które awansują do ogólnopolskiego finału. Dzięki temu staną przed szansą zagrania o Puchar Tymbarku na murawie Stadionu Narodowego w Warszawie.

Do trwającej XVI edycji Turnieju zgłoszonych zostało ponad 320 tysięcy dzieci, co stanowi kolejny rekordowy rok pod względem frekwencji. Po rozegraniu eliminacji gminnych i powiatowych rywalizacja o Puchar Tymbarku przenosi się na szczebel wojewódzki.

Małopolski finał największych dziecięcych rozgrywek piłkarskich w Europie rozegrany zostanie na boiskach COM COM Zone przy ulicy Ptaszyckiego 6 w Krakowie (Nowa Huta). Podczas dwóch dni rozgrywek w akcji zobaczymy 110drużyn, czyli największe piłkarskie talenty do lat 8, 10 i 12 wśród dziewcząt i chłopców z województwa małopolskiego.

Najlepsze drużyny dziewcząt i chłopców do lat 10 i 12 awansują do finału ogólnopolskiego, który zostanie rozegrany w Warszawie w dniach 30 kwietnia – 2 maja. Natomiast w kategorii U-8rywalizacja o Puchar Tymbarku, swój Wielki Finał ma właśnie na poziomie wojewódzkim. Podczas wszystkich finałów wojewódzkich wyłonione zostanie grono 16 najlepszych drużyn dziewcząt i chłopców do lat 8 na terenie całego kraju.

Z powiatu wadowickiego do finałów wojewódzkich XVI edycji Turnieju „Z podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku” dostały się cztery drużyny:  dwie drużyny z PUKS Karol Wadowice, a także drużyna ze szkół w Andrychowie i drużyna ze szkoły w Brodach.

Dla uczestników turnieju „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku” to okazja przeżycia prawdziwej piłkarskiej przygody i zaprezentowania swoich umiejętności przy fantastycznej oprawie, jaka towarzyszy profesjonalnym piłkarzom. Dla trenerów, rodziców i kibiców, będzie to szansa na doświadczenie prawdziwych piłkarskich emocji i zobaczenia na własne oczy, jak rozwijają się młode talenty i przyszli reprezentanci Polski. Organizatorzy serdecznie zapraszają wszystkich sympatyków piłki nożnej do kibicowania drużynom ze swoich miejscowości podczas finału wojewódzkiego XVI Turnieju „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku”.

Więcej szczegółowych informacji można znaleźć na turniejowej stronie www.zpodworkanastadion.pl