W dniu wczorajszym w Wadowicach policja zatrzymała 34-letniego mieszkańca gminy Kalwaria, który kierował Lexusem nie mając uprawnień. 34-latkowi już  w sierpniu 2012 r.  zostały cofnięte uprawnienia do kierowania pojazdami.

W dniu wczorajszym w Wadowicach  na ul. Wałowej Policjanci prowadzili rutynową kontrolę,  zatrzymali do kontroli drogowej  samochód marki Lexus, którym kierował 34-letni mieszkaniec gm. Kalwarii Zebrzydowskiej.

Podczas czynności okazało się, że mężczyzna wsiadł za kierownicę pomimo tego, że w sierpniu 2012 r.  zostały mu cofnięte uprawnienia do kierowania przez Starostę Wadowickiego – informuje Wadowicka Policja 

Zgodnie z nowymi przepisami kierowcy nie stosując się do decyzji właściwego organu o cofnięciu uprawnień do kierowania pojazdami dopuścił się przestępstwa z art. 180a Kodeksu karnego, za co grozi kara pozbawienia wolności do 2 lat.

  • kierowca

    Taki to pewnie myśli, że jak lexusem jeździ to po co mu prawo jazdy. na zawsze bym mu to prawko zatrzymał bez mozliwosci zdawania natępnego. nauczyło by to go może czegoś

  • nerwus

    No tak, jak łamać prawo to z fantazją. Tylko czekać aż jakiś kalwarianin rozwali przystanki złotym lamborgini. W głowach się im poprzewracało od nadmiaru kasy. Do roboty uczciwej się weźcie!