To chyba już jakaś plaga, nie tak dawno Policjanci w Kalwarii zatrzymali kierowcę, który kierował pojazdem pomimo zakazu sądowego. Dziś policjanci zatrzymali kolejnego  podobnego kierowcę.

W dniu dzisiejszym policjanci zatrzymali do kontroli drogowej samochód marki Audi A4, którym kierował 29-letni mieszkaniec gm Kalwaria Zebrzydowska.

Podczas czynności okazało się, że mężczyzna wsiadł za kierownicę pomimo tego, że w 2012 roku zostały mu cofnięte uprawnienia do kierowania przez Starostę Wadowic.

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego codziennie prowadzą kontrole i działania prewencyjne, mające na celu podniesienie bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

Dziś też policjanci prowadzili akcję „pieszy” w różnych miejscach na terenie powiatu wadowickiego, funkcjonariusze ukarali mandatem karnym 6 kierowców, między innymi za nieustąpienie pierwszeństwa pieszemu.

Dla 36 pieszych kontrola zakończyła się mandatem karnym, w tym 30 pieszych ukarano za przechodzenie przez jezdnię w miejscu niedozwolonym, 4 pieszych ukarano za nie dostosowanie się do sygnalizacji świetlnej – przechodzenie na czerwonym świetle. Zatrzymano 2 nietrzeźwych rowerzystów – informuje wadowicka policja

Policjanci dodają, że bezpieczeństwo na drogach zależy przede wszystkim od samych kierowców – od ich rozsądku, umiejętności przewidywania zagrożeń oraz kultury i szacunku wobec innych użytkowników dróg.

  • abg

    To sukces że ho ho . szkoda tylko że to nic nie daje pierwszy kierowca złapany ok tydzień temu po wypuszczeniu przez naszą niezłomną władze (takie pytanie jak dotarło auto delikwenta pod dom przy pierwszym zatrzymaniu bo bez ubezpieczenia i przeglądu nie wolno jeździć po drogach )Pan nie kierowca jadąc ulicą Broniewskiego po pijanemu ściągnął parę metrów siatki ogrodzeniowej i dojechał z nią kilkaset metrów dalej pod swoje mieszkanie , przy usuwaniu ogrodzenia wybił sobie szybę .

  • Marcin

    Jest się czym pochwalić… Bravo 😉 a jeżeli pieszy przechodzi na czerwonym, nie stwarzając zagrożenia to trzeba go od razu karać? 😉