W sobotę  w Wadowicach podczas kontroli drogowej w ręce Policjantów wpadł z narkotykami mieszkaniec gminy Kalwaria Zebrzydowska. Zatrzymany uczeń posiadał przy sobie woreczek suszu marihuany.

Do zdarzenia doszło w godzinach wieczornych na ul. M.B. Fatimskiej, gdzie funkcjonariusze  podczas zatrzymywania do kontroli  samochodu marki Renault Megane zauważyli, iż kierujący najwyraźniej chce uniknąć spotkania z policjantami.

Policjanci natychmiast dokonali sprawdzenia pojazdu, gdzie ujawnili i zabezpieczyli woreczek strunowy zawierający środek odurzający w postaci suszu marihuany

Funkcjonariusze poddali badaniu zabezpieczony narkotyk i potwierdzili, że jest to środek odurzający w postaci marihuany. Z uwagi na ujawnioną substancję narkotykową dokonano zatrzymania 19- letniego mieszkańca gm. Kalwarii Zebrzydowskiej – informuje wadowicka policja

Podejrzany, jest uczniem, uprzednio nie karany, przyznał się do zarzucanego mu czynu. Teraz odpowie za przestępstwo z art. 62 ust 1 ustawy z dnia 29 lipca 2005 r.  „O przeciwdziałaniu narkomanii”