Mikołaj Radosz zawodnik klubu SKS Grass-Hopper Kalwaria z Kalwarii Zebrzydowskiej, mający zaledwie 15 lat zdobył brązowy medal Mistrzostw Polski. Jest to wielki sukces młodego zawodnika i niewielkiego klubu z Kalwarii Zebrzydowskiej.

W ostatnia sobotę w Koninie odbyła się Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w sportach halowych w szermierce, a dokładniej w szpadzie indywidualnej. Jest to turniej zorganizowany w ramach Mistrzostw Polski do lat 17.

Zawodnik klubu SKS Grass-Hopper Kalwaria z Kalwarii Zebrzydowskiej, mający zaledwie 15 lat Mikołaj Radosz zdobył na tym turnieju brązowy medal. Jest to wielki sukces małego klubu z Kalwarii jak i Mikołaja, warto dodać, że z całej Małopolski na turniej szpady męskiej zakwalifikowało się tylko 3 zawodników. Z czego jeden z nich również jest wychowankiem naszego klubu, lecz zmienił go na rzecz większego w Krakowie – mówi Felix Fraś trener SKS Grass-Hopper Kalwaria Zebrzydowska.

Mikołaj Radosz to chłopak z Kalwarii Zebrzydowskiej, uczęszczający do gimnazjum w Kalwarii. Od 2011 roku trenuje szermierkę w kalwaryjskim klubie. Jest to jeden z najbardziej pracowitych i przykładających się do zajęć zawodników. Stara się trenować 5 razy w tygodniu w klubie, oraz wykonywać w domu treningi dodatkowe polecone przez trenera Felixa Fraś, który współpracuje z nim od 2016 roku.

Mikołaj jest również członkiem Kadry Polski Juniorów (do lat 20), oraz Kadry Małopolski. Startuje on w Pucharach Polski Juniorów jak i Seniorów, Pucharach Europy. Mikołaj jest też bardzo dobrym uczniem, jego średnia ocen wynosi powyżej 5.0, a do tego jest laureatem z Olimpiady Biologicznej.