Finał Ogólnopolskiego Turnieju BRD odbył się w Wieprzu. Faworyci zawodów – drużyny z terenu gminy Stryszów Szkoła Podstawowa w Stroniu i Gimnazjum w Zakrzowie kolejny raz nie zawiedli. Zdecydowanie pokonali konkurencję i to oni po raz kolejny będą reprezentować nasz powiat w mistrzostwach województwa

Na starcie zameldowały się najlepsze drużyny wyłonione wcześniej w eliminacjach międzygminnych.

7 drużyn w kategorii szkól podstawowych i sześć w kategorii gimnazjum rywalizowało o tytuł mistrza oraz prawo reprezentowania powiatu wadowickiego na Mistrzostwach Województwa Małopolskiego, które odbędą się w dniach 12, 13 maja w Mikluszowicach.

Faworyci zawodów – drużyny z terenu gminy Stryszów – Szkoła Podstawowa w Stroniu i Gimnazjum w Zakrzowie kolejny raz nie zawiedli. Zdecydowanie pokonali konkurencję i to oni po raz kolejny będą reprezentować nasz powiat w mistrzostwach województwa, oby z podobnym efektem jak w poprzednim roku, kiedy to wygrywając zawody wojewódzkie awansowali na Mistrzostwa Polski, z których przywieźli brązowe medale w kategorii drużynowej

Drużyna SP w Stroniu wystąpiła w następującym składzie: Zuzanna Łazorko, Anna Radwan, Jakub Klameczko i Adrian Odrowąż. Ich poczynaniom bacznie przyglądali się rezerwowi, miejmy nadzieje przyszli strońscy BRD-owcy: Adrianna Łazorko, Natalia Nowak i Kacper Lempart. Opiekunem drużyny jest Tomasz Gębala.

Drużyna Gimnazjum w Zakrzowie wystąpiła w składzie: Dominik Krystian, Filip Pająk, Damian Radomski, Piotr Haranek (rezerwowy). Opiekunem drużyny jest Bogdan Radwan.

W klasyfikacji indywidualnej również w głównych rolach wystąpili zawodnicy ze Stronia i Zakrzowa.

W kategorii SP – 4 pierwsze miejsca zajęli zawodnicy ze Stronia:

1. Anna Radwan

2. Jakub Klimeczko

3. Zuzanna Łazorko

4. Adrian Odrowąż

W kat Gimnazjów:

1. Damian Radomski

1. Dominik Krystian

3. Filip Pająk

Warto podkreślić wysokie miejsce innej podstawówki z Gminy Stryszów: SP w Stryszowie w składzie: Angelika Kluza, Aleksandra Talaga, Konrad Stanowski, Filip Piwowarczyk zajęli wysokie V miejsce. Opiekunem drużyny jest Andrzej Gałuszka.

W tym roku odbywa się już 38. edycja tych niezwykle prestiżowych zawodów. W każdych zawodach uczniowie startują w 5 konkurencjach: test wiedzy z przepisów ruchu drogowego, test ze skrzyżowań, pokonywanie rowerowego toru przeszkód, pokonywanie miasteczka ruchu drogowego, praktyczne udzielanie pierwszej pomocy przedmedycznej.

Zwycięskie drużyny ze Stronia i Zakrzowa od lat należą do krajowej elity w tych zawodach. Mają na swym koncie kilka medali w klasyfikacji indywidualnej i drużynowej. Największy dotychczasowy sukces osiągnęli uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Stroniu w 2012 roku zdobywając tytuł Mistrzów Polski. Teraz ci sami uczniowie reprezentują gimnazjum w Zakrzowie i marzą o powtórzeniu sukcesu z podstawówki. Powodzenia!

Klasyfikacja generalna SP

 1. Stronie
 2. Inwałd
 3. Paszkówka
 4. Witanowice
 5. Stryszów
 6. Sułkowice Łęg
 7. Świnna Poręba

Gimnazjum:

 1. Zakrzów
 2. Inwałd
 3. Wadowice nr 2
 4. Tomice
 5. Leńcze
 6. Sułkowice Łęg