muzyczna84

Tym koncertem młodzi ze Szkoły Muzycznej w Kalwarii Zebrzydowskiej obudzili wiosnę, na scenie wystąpili najlepsi uczniowie. Dyrektor Szkoły Zbigniew Czarniak podkreślał wielokrotnie o postępach jakie poczynili młodzi muzycy od powstania szkoły.

Spotkanie z młodymi uczniami Szkoły Muzycznej I stopnia w Kalwarii Zebrzydowskiej nazwano „Koncert Wiosenny”, muzycy zagrali radosne i pogodne utwory, które miały wprowadzić wszystkich w dobry wiosenny nastrój i bez wątpienia ta sztuka im się udała, zostali oni nagrodzeni gorącymi brawami.

Na scenie CKSiT zaprezentowali się najlepsi uczniowie od najmłodszych przez starszych kończąc na nauczycielach, którzy na co dzień pracują w Szkole Muzycznej.

Najwięcej radości i wiosennego ciepła już na samym początku Koncertu wniosła najmłodsza grupa dzieci.

W dalszej części koncertu swoje umiejętności zaprezentowali uczniowie szkoły wykonując utwory na: fortepianie, skrzypcach, wiolonczeli, gitarze, flecie, klarnecie, saksofonie, trąbce i akordeonie.

Dyrektor Szkoły Zbigniew Czarniak podkreślał, że nauka w szkole daje efekty, z każdym miesiącem można zauważyć coraz lepszy kunszt gry na instrumentach oraz muzykalność występujących.

Szkoła Muzyczna I stopnia wspiera sporą już grupę ambitnych, utalentowanych muzycznie młodych ludzi, którzy dzięki pomocy wykwalifikowanej kadry nauczycieli, rodziców, a także swojej ciężkiej pracy, mają już teraz wymierny wpływ na życie kulturalne naszego regionu – podkreśla Dyrektor Szkoły Zbigniew Czarniak

Dyrektor Szkoły zapowiedział też kolejny koncert z udziałem młodych muzyków ze Szkoły Muzycznej. Tym razem zaprezentują się oni w Bazylice oo. Bernardynów w Kalwarii Zebrzydowskiej z okazji „Dnia Matki”.

Warto też wspomnieć, że do Szkoły Muzycznej trwa właśnie rekrutacja do klas: fortepianu, skrzypiec, wiolonczeli, gitary, fletu, klarnetu, saksofonu, trąbki, puzonu i akordeonu – szczegółowe informacje można uzyskać w Szkole lub na stronie internetowej szkoły.

Szkoła Muzyczna I Stopnia w Kalwarii Zebrzydowskiej prowadzi edukację w dwóch cyklach kształcenia: sześcioletnim – dzieci w wieku od 5 do 10 lat oraz czteroletnim – dzieci i młodzież od 8 do 16 lat. Zajęcia w szkole odbywają się w systemie popołudniowym. Nauka w szkole jest bezpłatna.

muzyczna92 muzyczna91 muzyczna9 muzyczna89 muzyczna88 muzyczna87 muzyczna86 muzyczna85 muzyczna84 muzyczna83 muzyczna82 muzyczna81 muzyczna8 muzyczna7 muzyczna6 muzyczna5 muzyczna4 muzyczna3 muzyczna2 muzyczna1