piano4

Uczniowie tej szkoły mają talent, ukazali go podczas ostatniego koncertu jaki miał miejsce w Kalwarii. Teraz udokumentowali go osiągając czołowe miejsca w konkursie pianistów, Emilia Surówka zajęła pierwsze miejsce, a Julia Łyczak trzecie.


Uczniowie Szkoły Muzycznej I stopnia w Kalwarii Zebrzydowskiej w ostatni piątek dali bardzo dobry koncert, pokazując że ich nauka nie idzie na marne a przynosi efekty.

W dniu wczorajszym najlepsi młodzi pianiści z całego regionu spotkali się w Kolbuszowej, zorganizowano tam się V Makroregionalny Konkurs Pianistyczny, zaprezentowało się 38 wykonawców z 14 szkół muzycznych z całej Małopolski i nie tylko, a wśród młodych muzyków nie mogło zabraknąć przedstawicieli ze Szkoły Muzycznej w Kalwarii.

W konkursie zaprezentowało się czworo uczniów ze Szkoły Muzycznej w Kalwarii i to jak się zaprezentowało, zajęli oni czołowe miejsca.

Emilia Surówka zajęła pierwsze miejsce w konkursie pianistów, a trzecia była Julia Łyczak, jak dodaje Zbigniew Czarniak, dyrektor kalwaryjskiej szkoły Emila i Julia uczęszczają do Szkoły Muzycznej w Kalwarii od początku jej powstania.

Pozostała dwójka uczniów z Kalwarii Karolina Surówka i Jakub Pawlikowski zdobyli wyróżnienia pierwszego stopnia, wspomnianą czwórką pianistów opiekuje się nauczycielka Tatiana Yakubenia.

Biorąc pod uwagę , że jest to drugi rok działalności naszej szkoły, to wynik ten świadczy o wysokim poziomie nauczania oraz zdolnościach, pracowitości i ambicjach uczniów – mówi Zbigniew Czarniak dyrektor Szkoły Muzycznej

Tymi bardzo dobrymi wynikami uczniowie potwierdzili też słowa dyrektora, który podczas ostatniego koncertu mówił, że nauka w szkole daje efekty, z każdym miesiącem można zauważyć coraz lepszy kunszt gry na instrumentach oraz muzykalność występujących.

Do Szkoły Muzycznej trwa właśnie rekrutacja do klas: fortepianu, skrzypiec, wiolonczeli, gitary, fletu, klarnetu, saksofonu, trąbki, puzonu i akordeonu – szczegółowe informacje można uzyskać w Szkole lub na stronie internetowej szkoły.

Przypomnijmy szkoła Muzyczna I Stopnia w Kalwarii Zebrzydowskiej prowadzi edukację w dwóch cyklach kształcenia: sześcioletnim – dzieci w wieku od 5 do 10 lat oraz czteroletnim – dzieci i młodzież od 8 do 16 lat. Zajęcia w szkole odbywają się w systemie popołudniowym. Nauka w szkole jest bezpłatna.