Przy sprzyjającej, słonecznej aurze, rozegrano eliminacje powiatowe Ogólnopolskiego Młodzieżowego Turnieju Motoryzacyjnego dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych. Najlepsi okazała się drużyna z ZS CKU z Radoczy. Dobrze wypadli młodzi kierowcy z Kalwarii Zebrzydowskiej.

W Zespole Szkół CKU im. Jana Pawła II w Radoczy Komenda Powiatowa Policji w Wadowicach wspólnie z delegaturą Kuratorium Oświaty w Wadowicach przeprowadziła  kolejną edycję Ogólnopolskiego Młodzieżowego Turnieju Motoryzacyjnego  na szczeblu powiatowym.

Zawodnicy rozwiązywali test wiedzy z przepisów ruchu drogowego oraz historii motoryzacji, wykazywali się umiejętnością udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej, a przede wszystkim poprawnej jazdy samochodem.

Bezkonkurencyjna okazała się drużyna z Zespołu Szkół w Radoczy pod opieką mgr inż. Adama Kajdasa w składzie: Konrad Kowalczyk, Arkadiusz Skoczylas i Mateusz Orkisz z Technikum Pojazdów Samochodowych, która wygrała rywalizację drużynową, a Konrad Kowalczyk zwyciężył w konkurencji jazdy samochodem.

Należy również wspomnieć, iż drugie miejsce indywidualnie w konkurencji – jazda sprawnościowa samochodem zajęła Anna Bajda, reprezentantka 2 drużyny z ZSiPO z Kalwarii Zebrzydowskiej

Szkoły z terenu naszej gminy  od lat należą do  ścisłej czołówki nie tylko w powiecie, ale także w województwie i kraju w tych zawodach.

Celem Turnieju było popularyzowanie wśród dzieci i młodzieży szkolnej przepisów ruchu drogowego i zasad poruszania się po drogach pojazdami, umiejętności udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej.

Ciekawa formuła rozgrywania turnieju, wysoki prestiż oraz często atrakcyjne nagrody ( od szczebla powiatowego)  powodują, iż cieszy się on ogromną popularnością.

W turnieju udział wzięli uczniowie szkół ponadgimnazjalnych. Zawody składają się z 4 konkurencji: test z przepisów ruchu drogowego i skrzyżowań, test z historii motoryzacji, udzielanie pierwszej pomocy przedmedycznej oraz jazda sprawnościowa samochodem.

 Klasyfikacja  przedstawia się następująco:

I  miejsce zajęła drużyna z Zespołu Szkół CKU w Radoczy w składzie:

Konrad Kowalczyk

Arkadiusz Skoczylas

Mateusz Orkisz

II  miejsce zajęła drużyna nr 1 z ZSiPO w Kalwarii Zebrzydowskiej w składzie:

Dorian Oczkowski

Krzysztof Babski

Marek Lenik

III  miejsce zajęła drużyna z Zespołu Szkół nr 2 w Wadowicach w składzie:

Damian Dudek

Adrian Radoń

Marcin Worytko

Zwycięska drużyna  tego turnieju będzie reprezentowała powiat wadowicki w zawodach wojewódzkich, który odbędzie się  14 maja 2016 r. w Małopolskim Ośrodku Ruchu Drogowego w Krakowie przy ul. Nowohuckiej 33a

Wszyscy uczniowie biorący udział w turnieju otrzymali upominki, oraz dyplomy z rąk przedstawicieli Starostwa Powiatowego  w Wadowicach, PZM Wadowice, KZWM Ogniochron Andrychów i Euroblask Andrychów.

{Foto: ZS CKU w Radoczy}