Wigilia Parafialna powoli staje się tradycją. W niedzielę na placu przed Kościołem  spotkali się mieszkańcy Kalwarii, by łamiąc się opłatkiem złożyć sobie świąteczne życzenia, nie zabrakło też potraw wigilijnych i prezentów od Świętego Mikołaja.

Było to już drugie takie spotkanie pomysłodawcy zapraszając  mówili, że Wigilia Parafialna ma dać namiastkę zbliżających się świąt Bożego Narodzenia i tak właśnie było.

Wigilia Parafialna rozpoczęła się o godzinie 14:00 Wigilia od kolędy w wykonaniu Miejskiej Orkiestry Dętej  i życzeń Księdza Proboszcz Wiesława Cygana i Ojca Kustosza Azariasza Hessa.

Mieszkańcy, których na palcu przed Kościołem Parafialnym  po raz kolejny zgromadziło się bardzo wielu, składali sobie życzenia, a życzeniom nie było końca.

W radosny klimat Świąt Bożego Narodzenia wprowadziła Miejska Orkiestra Dęta i uczniowie z Zespołu Szkół w Kalwarii.

Nie mogło zabraknąć też Świętego Mikołaja, który dla najmłodszych i nie tylko rozdawał prezenty i słodkości, spotkaniu towarzyszyło też Betlejemskie Światło Pokoju, przyniesione przez Harcerzy.

W czasie Wigilii Parafialnej podawano tradycyjne potrawy o które zadbali właściciele  Restauracji  „Pod Kasztanami” i „Dziewiętnastka”.

Wigilia Parafialna została zorganizowana przy współpracy Parafii pw. Św. Józefa, Caritas Kalwaria, GPS Kalwaria, Restauracjom „Pod Kasztanami” i „Dziewiętnastka” oraz przy wsparciu radnych Tadeusza Steli i Piotra Janusiewicza.

W dniu wczorajszym Betlejemskie Światło Pokoju dotarło też do Kościoła Parafialnego i Klasztoru, a dziś na Koncert Kolęd i Pastorałek zaprasza do Sali Widowiskowej CKSiT zaprasza Szkoła Muzyczna z Kalwarii Zebrzydowskiej, początek koncertu o 17:00.