Jeszcze przed Wielkim Tygodniem, kiedy ruch samochodowy w gminach Stryszów i Kalwaria Zebrzydowska zwiększy się kilkukrotnie, Powiat Wadowicki odświeżył kolejne dwie ważne „powiatówki”. Tym razem „pod frez poszły” nawierzchnie w Zakrzowie i Barwałdzie Górnym.

W ramach remontów cząstkowych w Barwałdzie Górnym położono 300 metrów świeżego asfaltu – na odcinku od końca nowej nawierzchni wyremontowanej w minionym roku – w stronę Stryszowa.

Z kolei w Zakrzowie wyremontowano 500-metrowy fragment drogi Leśnica – Zembrzyce, pomiędzy Urzędem Gminy w Stryszowie, a szkołą w Zakrzowie.

To był ostatni wymagający remontu odcinek na tej drodze, która po wybudowaniu nowej trasy w stronę Zembrzyc i zapory w Świnnej Porębie ma ponad 11 kilometrów długości. Do zrobienia na tym odcinku pozostał nam jeszcze tylko remont skrzyżowania obok szkoły w Stryszowie – mówi starosta wadowicki Bartosz Kaliński.

Remonty cząstkowe na drogach powiatowych wykonuje w tym roku firma DROG-BUD ze Spytkowic, która rozpoczęła prace w minionym tygodniu, odświeżając nawierzchnie w Przytkowicach (450 metrów) i Paszkówce (610 metrów).

Pod koniec marca harmonogram remontów cząstkowych zatwierdził Zarząd Powiatu w Wadowicach, w składzie: Bartosz Kaliński, wicestarosta Andrzej Górecki, Franciszek Penkala, Eugeniusz Kurdas oraz Franciszek Żmuda. Krok po kroku, na terenie każdej gminy powiatu wadowickiego, nowej nawierzchni asfaltowej doczekają kolejne odcinki „powiatówek”.

To będzie kolejny dobry rok na drogach powiatowych, prawdopodobnie jeszcze lepszy, niż dwa poprzednie, bardzo udane lata – zapowiada Bartosz Kaliński.

  • lol_dla_wladz

    przytkowice-leńcze jak już ktoś wspominał w innym artykule. Tam drogi prawie w ogóle nie ma, same dziury.

  • edi

    ulica dworcowa w Kalwari Zebrzydowskiej prosi się o nowy asfalt na odcinku może 200m dlaczego z tym nic nie zrobią przyjechało dwuch panów zasypali dziury asfaltem z worka i ubili łopatą a remontują odcinki które nie są w najgorszym stanie