Zmarł Zbigniew Czarniak, dyrektor Szkoły Muzycznej I stopnia w Kalwarii Zebrzydowskiej. Doskonały nauczyciel  i pedagog, wychowawca wielu utalentowanych młodych muzyków. 

W sobotę (7.01) zmarł w szpitalu po nieudanej operacji  Zbigniew Czarniak, dyrektor Szkoły Muzycznej w Kalwarii Zebrzydowskiej. Miał 55 lat, zostawił żonę i  sześcioletniego synka. 

Zbigniew Czarniak jeszcze przed świętami aktywnie pracował zorganizował Koncert Kolęd i Pastorałek, kolejny koncert Kolęd

Na 8 stycznia zaplanował Koncert Kolęd w Sanktuarium Kalwaryjskim, nie dane mu było ten koncert poprowadzić, uczniowie i wychowawcy mówią, że koncert się odbędzie ku pamięci Dyrektora Zbigniewa Czarniaka. 

Miał też bogate palny na 2017 rok, chciał miedzy innymi zorganizować Małopolski Konkurs Instrumentów Smyczkowych.

Był współtwórcą Szkoły Muzycznej Pierwszego stopnia w Kalwarii Zebrzydowskiej. Od czterech lat kierował placówką. Pochodził ze Stryszowa. Absolwent Akademii Muzycznej pracował przez wiele lat w Liceum Ogólnokształcącym im. Marcina Wadowity w Wadowicach, gdzie uczył muzyki. Pracował również w LO im. Mikołaja Kopernika w Kalwarii Zebrzydowskiej oraz w Ośrodku Pracy Pozaszkolnej.

Był opiekunem i wychowawcą wielu utalentowanych młodych muzyków, którzy później zdobywali nagrody i wyróżnienia na wielu krajowych i międzynarodowych konkursach.

Twórca zespołów muzycznych Cordis I i Cordis II. Człowiek niezwykle pracowity, sympatyczny z niezaprzeczalną umiejętnością pracy z młodzieżą, u której wzbudzał głęboki szacunek.

 

 

 • ewa

  Odszedł wspaniały człowiek. Wyrazy współczucia dla rodziny.

 • ali

  Autorowi artykułu proponuję się podszkolić z zasad poprawnej polszczyzny… „Maił też bogate palny”, „Zaplanował na jutrzejszy dzień w Sanktuarium Kalwaryjskim 8
  stycznia po Mszy świętej o godz. 17:00 w Klasztorze Ojców Bernardynów,
  nie dane by było tego koncertu poprowadzić, uczniowie i wychowawcy
  mówią, że koncert się odbędzie ku pamięci Dyrektora Zbigniewa
  Czarniaka.”

 • historia

  Ogromny żal i wielkie Współczucie.