Nowa wystawa na kalwaryjskim Rynku. Tym razem we współpracy z krakowskim oddziałem Instytutu Pamięci Narodowej CKSiT przygotował ekspozycję ukazująca historię Niezależnego Zrzeszenia Studentów.

Śmierć Stanisława Pyjasa, zawiązanie Studenckiego Komitetu Solidarności, walka o wolność, esbeckie represje wobec studentów.

Wystawa ukazuje najważniejsze momenty z życia pierwszej w Polsce niezależnej organizacji studenckiej.

Wystawę będzie można oglądać do połowy grudnia. 

 

{ckstkalwaria.com}

 • Ormanty, nie pływaj za bardzo

  Co jaja robicie, burmistrz Ormanty w PiSie? Chyba, że w tym pływaniu się zupełnie pogubił (ale czy umie pływać?). Zawsze wiedział jak się obrócić, ale żeby szedł do pisiorków. Niemożliwe, bo go i tak wyrolują. Ormanty uważaj, rado miejska uważaj, przewodniczący lekarzu uważaj. Chyba, że chcecie być na śmietniku.

 • pajuj

  Ja jednak zapytam, jaki sens ma tego typu wystawa? Jaki procent mieszkańców Kalwarii wie (lub pamięta) czym było NZS, WiN czy nawet SZSP. Zapytam też ilu ludzi „zatrzyma się” przy tych standach w okresie zimowym, a nie wspomnę już, że w ogóle tłumów to tam nigdy nie ma. Mam więc dwie uwagi: 1. Jest to idiotyczne wydawanie pieniędzy (w tym moich) na działalność statutową IPNu (a budżet tej instytucji stale rośnie)
  2. Najwyraźniej władze miasta ostro skręcają w prawo i próbują przypodobać się obecnej ekipie rządzącej.
  Czyli kochany burmistrzu: ” żegnaj PSL, witaj PiS”
  Tyle w temacie.