Warock 2.0, czyli nowa odsłona popularnego cyklu koncertów już 22 stycznia o 18:45 w WCK. Zabrzmią dźwięki w gatunkach ska, reggae, rap-core, a nawet hip-hop! A na scenie legendarny zespół Akurat oraz andrychowski Max Corner Crew! Oto propozycja Wolontariatu WCK na najbliższe ferie!

AKURAT to pionierzy muzyki ska w Polsce i zespół od wielu lat ceniony jest za świetny koncertowy show, ale także za inteligentne, dowcipne oraz zaangażowane teksty.

AKURAT ma na koncie utwory zaliczane do czołówki polskich protest songów np.: „Do prostego człowieka”, czy „Wiej-ska”, oraz z drugiej strony – lekkie piosenki, „evergreeny” jak np.: „Lubię Mówić z Tobą” czy „Hahahaczyk (Dyskoteka Gra)”. Status gwiazdy sceny niezależnej AKURAT zdobył 3-krotnym występem na Przystanku Woodstock. Później był Jarocin, Fama, występy w 7 europejskich krajach oraz koncerty na żywo w Polskim Radio!

Z kolei przed gwiazdą wieczoru wystąpi zespół Max Corner Crew z Andrychowa! Lider grupy to wokalista zespołów Druga Strona Lustra czy Radio Propaganda.

Debiut formacji Max Corner Crew to rok 2012 i jednoczesna zmiana kierunków muzycznych: usłyszymy rap-core’ową mieszankę ciężkiego, gitarowego grania z elektronicznymi bitami! Co ważne, niedawno ukazał się nowy singiel formacji pt. „Myśli nowoczesnego obywatela”, którego realizacją zajął się wadowicki artysta Bartłomiej „Breff” Sołtysiewicz, a część ujęć powstało w naszym mieście!

Wadrock 2.0 od poprzednich Wadrocków różni się tym, że przede wszystkim otwieramy się na nowe gatunki muzyczne. Zależy nam na stworzeniu pewnego tygla, mieszanki, w której naprawdę każdy będzie mógł znaleźć coś dla siebie – nie tylko ten, kto lubi rocka. Nie chcieliśmy rezygnować z poprzedniej nazwy, ponieważ powstała ona drogą akcji społecznej w 2013 roku, a poza tym impreza zyskała na renomie – zespoły najczęściej same zgłaszają chęć wystąpienia, dawniej szukaliśmy sami. To bardzo cieszy, daje nam ogromną satysfakcję i powód do dumymówią Wolontariusze WCK

Wadrock 2.0 organizowany jest przez Wolontariat WCK i Wadowickie Centrum Kultury. Wydarzenie rozpocznie się w piątek 22 stycznia o godz. 18:45 w sali kameralnej WCK. Bilety w cenie 15 zł dostępne są w sekretariacie oraz kasie Kina Centrum.

Działania Wolontariatu WCK można śledzić na profilu facebookowym https://www.facebook.com/wolontariat.wck/?fref=ts.