Kalwaryjski Klub Seido Karate zyskał cztery nowe czarne pasy, w sumie w klubie już 10 osób może się nimi poszczycić. W klubie nie ukrywają swej radości ponieważ to też czarne pasy są siłą klubu.

Promocja na 1 Dan – stopień mistrzowski, była uwieńczeniem wieloletniej pracy naszych karateków, by dojść do tego poziomu większość z nich trenuje od 10 lat.

Egzamin trwał miesiąc czasu, a finałem promocji była wizyta Kaicho T. Nakamury podczas której promowani przechodzili ostatni test egzaminu na 1 Dan.

Mistrz na koniec swojej wizyty przewiązał osoby, które przeszli ten długi test pomyślnie, czarnym pasem. Otrzymać czarny pas z rąk tak wielkiego mistrza jest ogromnym zaszczytem.

Stopień 1 Dan z rąk Kaicho T. Nakamury otrzymali: Pasternak Adam, Maniek Eligiusz, Krugłow Anatolij, Florek Dominik.

Składając gratulacje naszym nowym czarnym pasom przypominałem, że stopień shodan- 1 Dan jest początkiem drogi karate – mówi Sensei Roman Kruszecki Prezes Kalwaryjskiego Klubu Seido Karate

W Kalwaryjskim Klubie Seido Karate na co dzień ćwiczy ponad 70 osób, w tym 30 dzieci, w wakacje członkowie klubu wybierają się na obóz sportowy by tam przygotować się do kolejnego sezonu, w którym zapewne wywalczą wiele medali, bo do tego zdążyli nas już przyzwyczaić.

Warto też w tym miejscu przypomnieć, że w połowie maja własnie u nas na zaproszenie kalwaryjskiego gościł Kaicho Tadashi Nakamura Prezydent Światowej Organizacji Seido Karate, wielki mistrz poprowadził blok treningowy uczestniczyło w nim 200 karateków.

Gość z Japonii poprowadził w Hali sportowej zgrupowanie, w którym uczestniczyło ponad 200 karateków z terenu całej Polski, a także goście z Anglii i Stanów Zjednoczonych.